Atpakaļ

Porziņģis nepiedalīsies Latvijas izlases pirmajā pārbaudes mačā

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis trešdien nepiedalīsies Latvijas izlases pirmajā pārbaudes mačā, vēsta pats basketbolists un Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Mačs norisināsies Porziņģa dzimtajā pilsētā Liepājā basketbolista 28 gadu jubilejā. Spēle ar Zviedrijas izlasi Liepājas Olimpiskajā centrā sāksies plkst.19 un tiešraidē to varēs redzēt kanālā LTV7.

“Šovakar diemžēl vēl nespēlēšu savās mājās Liepājā savu draugu un ģimenes priekšā. Protams, sāpīgi, bet galvenais mērķis ir būt gatavam Pasaules kausam. Paldies jums par atbalstu, tiekamies,” tviterī raksta Porziņģis.

Trešdien pieteikumā nebūs arī Dāvja Bertāna, Anžeja Pasečņika un Jāņa Timmas. Sastāvā būs iekļauts Mārcis Šteinbergs, kurš treniņprocesā piedalās kā tuvākais kandidāts.

“Darba procesā esam saskārušies ar nelielām problēmām, kas ietekmē sastāva izvēli. Šo četru spēlētāju gatavošanās pagaidām notiek saskaņā ar individuālu grafiku. Ierindā būs 13 spēlētāji,” LBS citē izlases galvenā trenera Lukas Banki teikto.

Kā teica LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss, sastāva izvēle ir trenera kompetencē un to nevarētu būt ietekmējuši apstākļi, kas saistīti ar basketbolistu apdrošināšanām. “Ar apdrošināšanas lietām viss ir kārtībā, mums ir apstiprinājumi no NBA par abiem spēlētājiem un tur nav nekādu problēmu,” atzīmēja Cipruss.

Latvijas basketbolisti kopš pagājušās ceturtdienas Liepājā aizvada treniņnometni un tā būs pirmā pārbaudes spēle sagatavošanās ciklā.

Pēc pārbaudes spēles pret Zviedriju Latvijas basketbolisti atgriezīsies Rīgā, kur 5.augustā tiksies ar Gruziju, 12.augustā – ar Dominikānas Republiku un 16.augustā savā laukumā stāsies pretī Somiaji. Pēc tam plānoti vēl divi mači Taivānā ar Puertoriko (20.augustā) un Lietuvu (22.augustā).

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas izlase apakšgrupas spēles, kurās tiksies ar Franciju, Kanādu un Libānu, aizvadīs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.

Latvijas vīriešu basketbola izlases paplašinātais kandidātu saraksts 2023.gada Pasaules kausa finālturnīram:

Rodions Kurucs (Mursijas UCAM, Spānija), Mareks Mejeris (Klužas-Napokas “U-Banca Transilvania”, Rumānija), Kristaps Porziņģis (Bostonas “Celtics”, NBA), Dāvis Bertāns (Oklahomasitijas “Thunder”, NBA), Dairis Bertāns (“VEF Rīga”), Anžejs Pasečņiks (bez kluba), Jānis Timma (bez kluba), Rolands Šmits (Kauņas “Žalgiris”, Lietuva), Artūrs Strautiņš (Tortonas “Derthona”, Itālija), Klāvs Čavars (Jokohamas “Exellence”, Japāna), Aigars Šķēle (Lielpolijas Ostruvas “Stal”, Polija), Andrejs Gražulis (Trento “Aquila”, Itālija), Toms Leimanis (Madrides “Estudiantes”, Spānija), Artūrs Kurucs (bez kluba), Artūrs Žagars (Ķēdaiņu “Nevežis”, Lietuva), Kristers Zoriks (Izmiras “Petkim Spor”, Turcija).