Atpakaļ

Prezidents: Pateiksimies barikāžu dalībniekiem, ka mums šodien ir Latvijas valsts

Mēs varam tikai pateikties visiem barikāžu dalībniekiem 1991. gada janvārī, aizsargājot Rīgu no padomju karaspēka iebrukuma, jo tikai viņu vienotība un drošsirdība bija vienota par mūsu valsti, un tas, ka mums šodien ir Latvijas valsts. Tā sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Rīgā, Doma laukumā un pie Brīvības pieminekļa, atklājot unikālu fotoizstādi Atceroties 1991. gada barikādes, Valsts prezidents teica: “Barikādes bija izšķirošs brīdis Latvijai – būt vai nebūt. Visa tauta saliedējās ap Latvijas valsti, valdību un parlamentu un nosargāja to. Tas, ko paveica barikādēs, ir kaut kas neiedomājams, un tas izdevās, jo tauta bija vienota par savu valsti. Tas bija mūsu nācijas valstsgribas pierādījums. Mēs varam pateikties barikāžu dalībniekiem par to, ka mums šodien ir Latvijas valsts.”

Vērienīgais fotostāsts iepazīstina ar 1991. gada barikādēm Rīgā un Latvijā un to dalībniekiem. Turklāt īpaša izstāde ir tā, kurā apskatāmas pašu barikāžu dalībnieku uzņemtās fotogrāfijas, kas gadu gaitā arvien turpina papildināt Barikāžu muzeja krājumus.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja