Atpakaļ

Priekulē ātruma pārkāpējs ar “Lexus” bēdzis no policijas

Valsts policija (VP) Priekulē apturējusi automašīnas “Lexus” vadītāju par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un bēgšanu no policijas, informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.

Pirmdien ap plkst.14 Valsts policijas amatpersonas, patrulējot Priekulē, fiksēja transportlīdzekli “Lexus”, kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 50 kilometri stundā (km/h), pārvietojās ar ātrumu 79 km/h.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersona dienesta transportlīdzeklim ieslēdza skaņas un gaismas signālus, norādot, lai automašīna apstājas, taču tās vadītājs sāka bēgšanu Priekulē, pa Galveno ielu.

Vīrietis nereaģēja uz policijas darbinieka vairākkārtējām prasībām apturēt automašīnu, veica nogriešanās manevrus un turpināja bēgšanu pa daudzdzīvokļu namu pagalmiem, līdz bija spiests apturēt transportlīdzekli stāvvietā. Citi pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam netika konstatēti.

Pret vīrieti sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli jeb par bēgšanu.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 80 eiro apmērā un par bēgšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.