Atpakaļ

“Progresīvie” gatavojas pretendēt uz Latvijas eirokomisāra amatu

Kā Latvijas valdības partijai ar augošu sabiedrības atbalstu “Progresīvajiem” ir ambīcija pieteikt arī savu Eiropas Savienības (ES) komisāra nomināciju nacionālā līmenī, intervijā atzina “Progresīvo” Eiropas Parlamenta (EP) saraksta līdere Elīna Pinto.

Par konkrētu kandidātu “Progresīvajiem” vēl būtu jālemj, bet partijā spriests, ka ir jābūt gataviem izvirzīt partijas pārstāvi šim amatam.

Nav pašsaprotami, ka šī iespēja piederētu tikai vienam politiskajam spēkam, sacīja Pinto, tā netieši komentējot faktu, ka līdz šim ES komisāra amatu no Latvijas ieņēmuši tikai partijas “Vienotība” pārstāvji – Sandra Kalniete, Andris Piebalgs un Valdis Dombrovskis.

“Vēlēšanas un politiskā situācija valstī, iespējams, rādīs, ka līdzšinējās monopoltiesības vairs varētu arī nebūt spēkā,” sacīja “Progresīvo” saraksta līdere, norādot, ka partija strādā pie tā, lai vēlēšanās izcīnītu divus EP deputāta mandātus.

Latvijas kandidāta izvirzīšana ES komisāra amatam, pēc Pinto teiktā, būšot visas valdības koalīcijas izvēle.

“Sagaidām, ka jaunais Eiropas Komisijas prezidents vai prezidente lūgs nominēt divus kandidātus no katras valsts, jo ir svarīgi nodrošināt līdzvērtīgu dzimumu pārstāvību arī Eiropas Komisijā. Līdz ar to varētu būt prasība arī no Latvijas nominēt gan vīrieti, gan sievieti,” teica politiķe.

Jautāta, vai pati varētu būt kandidāte uz ES komisāra amatu, Pinto atbildēja, ka par to vēl partijai būs jālemj.

“Progresīvie” ievēlēšanas gadījumā EP gatavojas darboties politiskajā grupā “Zaļie/Eiropas brīvā apvienība”.

“Mēs jau tagad ar viņiem ļoti cieši sadarbojamies pie kopīgas programmas izstrādes, lai kopīgajā programmā jau ir iekļauti Latvijai un Baltijas reģionam svarīgi jautājumi,” sacīja partijas saraksta līdere, kā piemērus minot “Rail Baltica” projekta īstenošanu un aizsardzības spēju stiprināšanu.

EP vēlēšanas paredzētas jūnija sākumā.