Atpakaļ

Psihiatrijas un narkoloģijas centrs rīkos saslimšanai ar šizofrēniju veltītu bezmaksas semināru

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs šodien no plkst.15 līdz plkst.17 rīkos bezmaksas saslimšanai ar šizofrēniju veltītu semināru “Veidot piepildītu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju”, informēja RPNC sabiedrisko attiecību speciāliste Silva Bendrāte.

Seminārs par šizofrēniju veidots, lai vairāk atbalstītu pacientu piederīgos un tuvākos cilvēkus, jo psihiska saslimšana būtiski maina arī līdzcilvēku dzīvi.

Tiešsaistes semināru vadīs RPNC Izglītības un pētniecības daļas vadītāja, psihiatre Liene Sīle. Viņa atzina, ka iepriekšējie saslimšanai veltītie klātienes semināri ir bijusi lieliska iespēja labāk saprast pacientu piederīgo vajadzības un sniegt informatīvu, arī emocionālu atbalstu un praktiskus ieteikumus.

“Turpinot tēmu par šizofrēniju, šajā tiešsaistes lekcijā apkoposim praktiskajos semināros izrunāto, uzsvērsim vēl papildus nepieciešamo sekmīgai sadarbībai starp pacientu, viņa ģimeni un psihiatru. Mēģināsim arī ieskicēt iespējas pacientu ar šizofrēniju ikdienas dzīves organizēšanā, kā arī palīdzību un rīcību krīzes situācijās. Stāstīsim arī par to, kā sadzīvojot ar tuvinieka slimību, organizēt savu dzīvi, kā atpūsties un pašam neizdegt,” sacīja Sīle.

Lekcijas ieraksts vēlāk būs pieejams RPNC “Youtube” kanālā, kā arī iestādes mājaslapā “www.rpnc.lv” sadaļā “Pacientiem un tuviniekiem”. Pēc teorētiskās daļas būs arī iespēja uzdot jautājumus.

Šis ir septītais seminārs no cikla “Iecietības formula: zināšanas un pieņemšana”, ko organizē RPNC Attīstības fonds un kas tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas sabiedrības integrācijas programmas gaitā. Semināri notiek no marta līdz novembrim un aptver dažādas tēmas. Pēdējie divi semināri būs veltīti demences tēmai, kas kļūst aizvien aktuālāka.

Seminārs ir bez maksas.