Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Publicēs pētījuma rezultātus par vispārizglītojošo skolu pedagogu pašvērtējumu seksuālās un reproduktīvās izglītības jomā

Biedrība “Papardes zieds” sadarbībā ar tirgus pētījumu kompāniju “SKDS” šodien plkst.10 publicēs pētījuma rezultātus, kuros noskaidrots vispārizglītojošo skolu pedagogu pašvērtējums par viņu zināšanām, kas saistītas ar jauniešu un pusaudžu seksuālo un reproduktīvo izglītību.

Pētījumā piedalījās bioloģijas un sporta skolotāji jeb tie cilvēki, kuru atbildība ir izglītot jauniešus par seksuālo un reproduktīvo veselību. Padziļinātās intervijās tika uzdoti dažādi jautājumi par to, kāda ir izglītības sistēmas loma, kā viņi vērtē bērnu zināšanas par konkrēto jomu, kādi ir galvenie izaicinājumi un potenciālie risinājumi.

Biedrības “Papardes zieds” valdes priekšsēdētāja Iveta Ķelle norādīja, ka pašreiz galvenā problēma ir tā, ka skolotāji nav saņēmuši specifisku izglītību vai apmācības par seksuālo un reproduktīvo veselību ne studiju laikā, ne arī organizētos kursos vai lekcijās.

Daļa no pedagogiem atzīst, ka viņiem ir zināšanas par anatomiju un fizioloģiju, bet viņi nav mācījušies par seksuālo un reproduktīvo veselību. Ķelle piebilda, ka pieejamā informācija šajā jomā bieži vien ir novecojusi un nepietiekama, kas apgrūtina skolotāju spēju sniegt bērniem nepieciešamās zināšanas, kā arī nereti pietrūkst arī laika, lai ar jauniešiem runātu par attiecībām un to veidošanas procesu.

Pētījums veikts šī gada vasarā, kur piedalījās 30 bioloģijas un sporta pedagogi, no kuriem desmit ir no Rīgas un Pierīgas, desmit no Latvijas pilsētām, bet vēl desmit no reģioniem.

Biedrība “Papardes zieds” ir nevalstiska organizācija, kas jau gandrīz 30 gadus sniedz informatīvu un praktisku atbalstu jauniešiem, vecākiem, pedagogiem un citiem speciālistiem seksuālās un reproduktīvās veselības un tiesību jautājumos.