Atpakaļ

Putins apgalvo, ka piekritis Navaļnija apmaiņai

Krievijas diktators Vladimirs Putins paziņojis, ka dažas dienas pirms opozicionāra Alekseja Navaļnija nāves cietumā viņš no kādas personas saņēmis piedāvājumu apmainīt Navaļniju pret Rietumos ieslodzītiem cilvēkiem un nekavējoties piekritis šai idejai.

To, ka Putinam tika piedāvāts šāds darījums, iepriekš atklāja opozicionāra līdzgaitnieki.

Putins Navaļnija nāvi komentēja preses konferencē pēc balsošanas Krievijas prezidenta “vēlēšanās”.

Putins pirmo reizi publiski runāja par politiķa nāvi cietumā un pirmo reizi publiski skaļi pateica Navaļnija uzvārdu.

“Evans Gerškovičs šīs vēlēšanas pavadīja cietumā, Borisam Nadeždinam, kurš ir pret jūsu karu Ukrainā, neļāva konkurēt ar jums, un Aleksejs Navaļnijs nomira vienā no jūsu cietumiem jūsu kampaņas laikā. Prezidenta kungs, vai to jūs saucat par demokrātiju?” Putinam vaicāja telekanāla NBC žurnālists Kīrs Simonss.

“Tā ir dzīve,” atbildēja Putins. Viņš Nadeždina nepielaišanu vēlēšanām saistīja ar politiķa štāba slikto darbību. Putins neko neteica par Volstrītas laikraksta “Wall Street Journal” žurnālista Evana Gerškoviča lietu, kurš kopš 2023.gada marta beigām atrodas cietumā un apsūdzēts spiegošanā.

“Kas attiecas uz Navaļnija kungu. Jā, viņš ir miris. Tas vienmēr ir skumjš notikums. Mums ir bijuši arī citi gadījumi, kad cilvēki aiziet mūžībā. Vai ASV tas nav noticis? Tas ir noticis daudzas reizes,” atbildēja Putins.

Pēc tam viņš apstiprināja, ka dažas dienas pirms politiķa nāves bija piekritis idejai par Navaļnija apmaiņu uz Rietumiem.