Atpakaļ

Putins intervijā Karlsonam mudina ASV pārliecināt Ukrainu sēsties pie sarunu galda

Krievijas diktators Vladimirs Putins intervijā bijušajam ASV telekanāla “Fox News” raidījuma vadītājam Takeram Karlsonam mudināja Vašingtonu atzīt Maskavas intereses un pārliecināt Ukrainu sēsties pie sarunu galda.

Diktators arī apgalvoja, ka Krievija ir gatava sarunām par cietumnieku apmaiņu, kuras ietvaros tiktu atbrīvots ASV laikraksta “Wall Street Journal” žurnālists Evans Gerškovičs, kā arī deva mājienu, ka Maskava vēlas, lai tiktu atbrīvots Vācijā apcietināts Krievijas aģents.

Vašingtonai ir jāaptur ieroču piegādes Ukrainai un jāpārliecina Kijivu sēsties pie sarunu galda, mudināja diktators.

“Mēs nekad neesam noraidījuši sarunas,” sacīja Putins. “Jums ir jāsaka patlabanējai Ukrainai vadībai izbeigt un nākt pie sarunu galda.”

Rietumiem neizdosies panākt Krievijas “stratēģisku sakāvi” Ukrainā, apgalvoja diktators. Viņš arī noraidīja pieņēmumus, ka Krievija grasītos uzbrukt Polijai vai kādai citai NATO valstij.

Pēc Putina teiktā, “Krievija nosūtīs savus karaspēkus uz Poliju tikai vienā gadījumā: ja Krievijai tiks uzbrukts no Polijas puses. Kāpēc? Tāpēc, ka mums nav nekādu interešu ne Polijā, ne Latvijā – nekur. Kāpēc mums tas? Mums vienkārši nav nekādu interešu. Vieni draudi”.

Intervija bija pirmā, ko Putins sniedzis kādam Rietumu mediju pārstāvim kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

Baltā nama Nacionālās drošības padomes koordinators Džons Kērbijs vēl pirms intervijas publiskošanas aicināja nepārspīlēt tās nozīmi.

“Atcerieties, jūs klausāties Vladimiru Putinu, un jums nevajadzētu uztvert kā patiesību visu, ko viņš saka,” mudināja Kērbijs.