Atpakaļ

“Rail Baltica” Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas būvnieks “BeReRix” nav saņēmis maksājumus 43,233 miljonu eiro apmērā

“Rail Baltica” Rīgas centrālās stacijas būvniecības projektā būvnieka pilnsabiedrībai “BeReRix” ir neapmaksāti rēķini 43,233 miljonu eiro apmērā, ziņo pilnvarotais pārstāvis Guntis Āboltiņš-Āboliņš. No šīs summas 15,541 miljonu eiro veido izdarītie darbi, 12,283 miljonus eiro avansa maksājumi, 11,72 miljonus eiro indeksācija un 3,688 miljonus eiro ieturējuma nauda.

Āboltiņš-Āboliņš skaidro, ka kavētie maksājumi jau ir 5,442 miljoni eiro, bet pārējie maksājumi ir apstiprināšanas procesā vai jau nosūtīti uz Satiksmes ministriju. Viņš arī uzsver, ka būvdarbi stacijā notiek pēc plāna, taču “BeReRix” strādā ar samazinātu jaudu un lielai daļai darbu nav saņemts rīkojums to sākšanai.

Turpinoties maksājumu kavējumiem, situācija kļūst kritiska, ietekmējot arī apakšuzņēmējus un darbinieku algu izmaksu. “BeReRix” plāno darbus atbilstoši iespējām saņemt maksājumus, tomēr, ja maksājumi netiks veikti, darbu tempa samazinājums būs neizbēgams.

Koalīcija vēlas pārskatīt “Rail Baltica” staciju līgumu un sadārdzinājumu izmaksas, pirms apmaksāt rēķinus. Ministru prezidente Evika Siliņa norāda, ka ir jāgūst pārliecība, ka ir izdarīts viss iespējamais, lai samazinātu sadārdzinājumu. Satiksmes ministrija ir vērsusies prokuratūrā, lai pārskatītu visus noslēgtos līgumus un nodrošinātu izmaksu pārskatīšanu.