Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Raitākas satiksmes nodrošināšanai caurlaides iebraukšanai Jūrmalā aicina iegādāties elektroniski

Lai pie iebraukšanas Jūrmalā neveidotos rindas, autobraucēji aicināti caurlaidi iebraukšanai īpašā režīma zonā iegādāties elektroniski, informēja pašvaldībā.

Tuvojoties vasarīgajām brīvdienām, pašvaldība atgādina, ka par iebraukšanu Jūrmalas īpašā režīma zonā jāsamaksā nodeva trīs eiro apmērā. Elektroniski to var izdarīt portālā “epakalpojumi.jurmala.lv”, ar “Mobilly”, “EuroPark” vai “Citadele” mobilo aplikāciju starpniecību.

Par caurlaidi var samaksāt arī pēc iebraukšanas pilsētā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai tajā datumā, kad transportlīdzeklis iebraucis Jūrmalā, līdz plkst.23.59, vai pirms tam. Ar dienas caurlaidi īpaša režīma zonā var iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā, kuram caurlaide iegādāta.

Iegādājoties caurlaidi, precīzi jānorāda transportlīdzekļa reģistrācijas numurs. Caurlaide derīga tikai konkrētam transportlīdzeklim, kura reģistrācijas numurs ir norādīts, pērkot caurlaidi.

Caurlaižu automātos pie iebraukšanas Jūrmalā Priedainē un Vaivaros ar skaidru naudu norēķināties nevar, tajos iespējams maksāt tikai ar maksājumu karti vai bezkontakta maksājumu līdzekļiem. Ar skaidru naudu par caurlaidi joprojām var samaksāt caurlaižu automātos pilsētā – pie lielveikala “Rimi” Lielupē, pie Dzintaru koncertzāles, Majoru stāvlaukumā un pie Dubultu stacijas.

Ja aizmirsies samaksāt par caurlaidi, to var izdarīt vēl arī nākamajā dienā. Iegādājoties caurlaidi nākamajā dienā pēc iebraukšanas, nodevas samaksu var veikt tikai e-pakalpojumu portālā “epakalpojumi.jurmala.lv” vai darba dienās klātienē – Jūrmalas administrācijas kasē vai Tūrisma informācijas centrā.

Lai neaizmirstu iegādāties caurlaidi, ir iespējams pieteikties atgādinājuma saņemšanai e-pastā. Ja transportlīdzeklis būs iebraucis Jūrmalā un tam nebūs iegādāta caurlaide, piereģistrētajā e-pastā tās pašas dienas vakarā tiks nosūtīts atgādinājums, lai varētu paspēt iegādāties caurlaidi un nebūtu jāsaņem sods. Pieteikties atgādinājuma saņemšanai var tīmekļvietnē “www.jurmala.lv” sadaļā “Caurlaides”.

Autostāvvietas Jūrmalā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

Iebraukšanas nodevu nemaksā un bez caurlaides īpaša režīma zonā Jūrmalā var iebraukt elektromobiļi un Ceļu satiksmes drošības direkcijā reģistrētie transportlīdzekļi, kas pielāgoti vadītājam invalīdam.

Caurlaižu iegādes kontrole ir pilnībā automatizēta. Videotehniskās ierīces fiksē iebraukušo transportlīdzekļu reģistrācijas numuru, bet vēlāk datubāzē tiek pārbaudīts, vai transportlīdzeklim iebraukšanas dienā līdz plkst.23.59 ir iegādāta caurlaide. Sods par caurlaižu režīma neievērošanu ir 50 eiro.

Pašvaldībā arī atgādina, ka notiek Dzintaru pārvada pārbūve, tādēļ satiksme uz pārvada tiek organizēta pa vienu joslu. Autobraucēji aicināti pievērst uzmanību satiksmes organizācijas izmaiņām un rēķināties, ka nokļūšanai galamērķī var būt nepieciešams vairāk laika, nekā sākotnēji plānots.