Atpakaļ

Raķetes trāpījumā Gazas slimnīcai gājuši bojā simtiem cilvēku

Visticamāk palestīniešu kaujinieku neveiksmīgi izšautas raķetes dēļ Gazas pilsētā otrdien notika sprādziens Al-Ahli slimnīcā, kurā gājuši bojā simtiem cilvēku.

Lai gan Gazas joslā valdošais kaujinieku grupējums “Hamas” apgalvoja, ka sprādzienu slimnīcā izraisījis Izraēlas gaisa trieciens, Izraēla paziņoja, ka slimnīcai trāpījusi palestīniešu kaujinieku izšauta raķete.

“Izlūkošanas dati no dažādiem avotiem, kas ir mūsu rīcībā, rāda, ka grupējums “Islāma džihāds” ir atbildīgs par neveiksmīgo raķetes palaišanu, kas trāpīja slimnīcai Gazā,” paziņoja Izraēlas Aizsardzības spēki.

“Izraēlas Aizsardzības spēku operacionālo sistēmu analīze rāda, ka teroristi Gazā izšāva raķešu zalvi netālu no Al-Ahli slimnīcas laikā, kad tai tika trāpīts,”

teikts paziņojumā.

Šī informācija vēl nav pārbaudīta pēc neatkarīgu avotu ziņām.

Gazas joslā bāzētais kaujinieku grupējums “Islāma džihāds” ir apgalvojis, ka cīnās pret Izraēlu “Hamas” pusē.

Slimnīcā bija izmitināti tūkstošiem palestīniešu bēgļu. Precīzs upuru skaits vēl nav zināms.

Gazas joslas Veselības ministrija paziņoja, ka gājuši bojā vismaz 200 cilvēku un ievainoti vēl vismaz 300.

“Mēs nevaram tikt galā ar lielo mirušo un ievainoto skaitu. Lielākā daļa upuru ir sievietes un bērni, kas gulēja slimnīcā,”

paziņoja palestīniešu pediatrs un nevalstiskās organizācijas “MedGlobal” vadošais ārsts Gazas joslas ziemeļos Abu Safeja.

Arābu valstu valdības nekavējoties apsūdzēja Izraēlu notikušajā traģēdijā.

Arī Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans stingri nosodīja slimnīcas apšaudi un tajā vainoja Izraēlu.

Savukārt Palestīnas pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass saīsināja vizīti Jordānijā, lai sasauktu krīzes sanāksmi Rāmallā. Viņš izsludināja trīs dienu sēras, kuru laikā Palestīnas karogi būs nolaisti pusmastā.

Irānas atbalstītais Libānas šiītu kaujinieku grupējums “Hizbollah” aicināja uz “niknuma dienu”, lai nosodītu triecienu Gazas slimnīcai, un vainoja tajā Izraēlu.

“Lai rītdiena – trešdiena – ir niknuma diena pret ienaidnieku,” paziņoja “Hizbollah”, savā paziņojumā nosaucot triecienu slimnīcai par “slaktiņu” un “brutālu noziegumu”.