Rīgā aizliegts kāpt uz ledus
Pašvaldības izpilddirektors izdevis rīkojumu par aizliegumu atrasties uz ledus, ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta.
Kā katru ziemas sezonu, aizliegums atrasties uz ledus attiecināts uz pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajām iekšzemes publiskajām ūdenstilpēm un jūras piekrastes publiskajiem ūdeņiem.
Šī rīkojuma izpildi kontrolē Rīgas Pašvaldības policija. Atbildība par atrašanos uz ledus ir noteikta Administratīvo sodu likumā. Par likuma pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 100 eiro.
Aizliegumus atrasties uz ledus nosaka arī citas Latvijas pašvaldības, piemēram, Jūrmalā un Jelgavā.
Kā ziņots, iestājoties aukstam laikam, dažviet Latvijas austrumu daļā jau atklāta zemledus makšķerēšanas sezona.
Tiek uzskatīts, ka cilvēka svaru spēj izturēt ledus, kas sasniedzis vismaz piecu centimetru biezumu. Turklāt jāņem vērā, ka tik biezam ledum jābūt sasalušam tīram, bez sniega.
Kāpjot uz ledus, obligāti nepieciešams parūpēties par savu drošību. Pirmkārt, jābūt līdzi ledus cērtei jeb vergai, ar kuru jāpārbauda ledus biezums katrā solī.
Otrkārt, jābūt līdzi speciāliem dzelkšņiem jeb tā saucamajiem “kaķa nagiem”, kas ļauj izkļūt uz ledus, ja gadījies ielūzt.
Treškārt, uz pirmā ledus vēlams nedoties vienam, bet kompānijā, lai viens otru brīdinātu par bīstamību un palīdzētu izkļūt no bīstamām situācijām.
Visbeidzot, līdzi makšķerēšanas piederumiem ieteicams ņemt līdzi izturīgu auklu vai virvi, ko pasviest ledū ielūzušam makšķerniekam.