Atpakaļ

Rīgā notiks Baltijas Medicīnas studentu konkurss

Rīgā šodien Starptautiskās bērnu veselības dienas laikā notiks Baltijas Medicīnas studentu 2024.gada konkurss, informēja pasākuma rīkotāji.

Sesto reizi Rīgas Stradiņa universitātē pediatrijas speciālisti no visas pasaules pārrunās galvenās problēmas un izaicinājumus saistībā ar bērnu veselību, īpaši ar bērnu vakcināciju, diabētu, kuņģa-zarnu trakta veselību, sepses agrīnu atklāšanu un ārstēšanu, ar Covid-19 sekām saistītus un citus jautājumus.

Konferences programmas direktore ir Rīgas Stradiņa universitātes Rezidentūras studiju fakultātes dekāne un Latvijas Pediatru asociācijas valdes priekšsēdētāja profesore Ilze Grope. Lektoru vidū būs profesori un eksperti no Nīderlandes, Itālijas, Igaunijas, Vācijas, Lietuvas un Latvijas.

Savukārt viens no konferences galvenajiem notikumiem būs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas studentu zinātnisko darbu konkurss. Konkursā piedalīsies pieci dalībnieki no katras valsts.

Labākais studentu zinātniskais darbs un labākais rezidentu zinātniskais darbs tiks apbalvots ar Eiropas Bērnu infekciju slimību biedrības (ESPID) tiešsaistes dalību vai gada abonementu vietnē “https://www.amboss.com/int”. Kā skaidro pasākuma organizatori, konkursa uzvarētājs varēs izvēlēties balvu no diviem piedāvātajiem variantiem.

Pasākumu organizē Latvijas Pediatru asociācija un Rīgas Stradiņa universitāte ar Zviedrijas veselības aprūpes uzņēmuma “BioGaia” atbalstu.