Atpakaļ

Rīgā pasaules čempionāta basketbolā laikā āra kafejnīcās varēs izvietot ekrānus un dzērienu iekārtas

Lai rīdzinieki varētu kopīgi just līdzi Latvijas vīriešu basketbola izlasei, kas pirmo reizi piedalās Pasaules čempionātā basketbolā, Rīgā no 25.augusta līdz 10.septembrim būs atļauta pārvietojamo dzērienu iekārtu un televīzijas ekrānu izvietošana āra kafejnīcās.

Ekrānu un pārvietojamo bāru izvietošana vasaras kafejnīcās būs atļauta ar mērķi kafejnīcu un restorānu īpašniekiem piesaistīt apmeklētājus, kā arī rīdziniekiem un pilsētas viesiem pulcēties Rīgas kafejnīcu un restorānu āra terasēs kopīgi just līdzi Latvijas izlases ceļam Pasaules čempionātā basketbolā, kas šogad notiek Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.

Līdz šai vasarai pārvietojamo dzērienu iekārtu un ekrānu izvietošana bija iespējama vasaras terasēs, kas nav piesaistītas pastāvīgās ēkās izvietotām kafejnīcām un restorāniem. Šogad pirmo reizi arī vasaras kafejnīcās, kas izvietotas pie ēkās esošiem restorāniem un kafejnīcām, ekrānus varēja izvietot Pasaules hokeja čempionāta un Dziesmu un deju svētku norises laikā.

Lai izvietotu āra kafejnīcu, nepieciešams saņemt pašvaldības atļauju ielu tirdzniecībai. Atļauja piesakāma elektroniski, portālā “eriga.lv” sadaļā “Ielu tirdzniecība” vai klātienē, Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra klientu apkalpošanas nodaļās. Iesniedzot pieteikumu, piezīmju daļā jānorāda vajadzība izvietot pārvietojamo dzērienu iekārtu vai TV ekrānu.

Ja ielu tirdzniecības atļauja jau ir saņemta vai iesniegums vasaras kafejnīcas atļaujas saņemšanai jau ir iesniegts, lai varētu izvietotu ekrānu un dzērienu iekārtu, jāiesniedz brīvas formas iesniegums ar lūgumu papildus iesniegtajiem dokumentiem saskaņot minēto iekārtu izvietošanu āra kafejnīcā, norādot pašvaldības piešķirto iepriekš iesniegtā iesnieguma reģistrācijas numuru vai izsniegtās tirdzniecības atļaujas numuru.

Abos gadījumos iesniegumam jāpievieno āra kafejnīcas izvietojuma plānā iezīmēts iekārtas izvietojums, norādot iekārtas izmērus.