Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Rīgā svin Starptautisko ģimenes dienu

Par godu Starptautiskajai ģimenes dienai, ko atzīmē 15.maijā, Rīgā šodien norisināsies vairāki koncerti, pasākumi un ģimenēm veltīts folkfestivāls, informēja Rīgas domē.

Šodien, 18.maijā, plkst.12 kultūras centrā “Imanta” orķestra “Rīga” un dziedātāju Daumanta Kalniņa un Zanes Dombrovskas izpildījumā izskanēs koncerts “Supervaroņi”. Koncertprogrammā, kurā tiks apskatīti ne tikai jauno laiku supervaroņi, bet arī mūsu pašu Lāčplēsis, Trešais tēva dēls un citi, skanēs mūzika arī no tādām populārām kinofilmām kā “Supermens” un “Harijs Poters”.

No plkst.12 līdz 17 Mežaparka Lielās estrādes iekštelpās un ārtelpā norisināsies Ģimenes dienas pasākums “Sveiks un vesels”. Pasākumā gaidāmas izglītojošas lekcijas, sportiskas aktivitātes, būs vērojams iluzionistu Pecolli šovs, bērniem iespēja iesaistīties radošajās darbnīcās. Kokaru zālē muzicēs Šablovsku un Zemīšu ģimenes.

Jaunajā Teikā šodien notiks pirmais ģimeņu folkfestivāls “Taka”. Festivālā no plkst.12 līdz 18.30 uz “Strūklakas skatuves” notiks koncerti, kuros uzstāsies mūziķu apvienības “Garataka”, “Vilkači”, “Grodi”, “Banga”, Suitu sievas, Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, grupa “Dārdi”, Nila Īles etnoperkusiju grupa “ZemeDunn” un citas.

Jaunās Teikas teritorijā būs izvietotas sešas aktivitāšu teltis, kurās varēs izmēģināt kāzu un krustabu rituālus, iegūt praktiskus padomus un dziesmas Jāņu svinēšanai, iemācīties dančus, izmēģināt kādu mūzikas instrumentu, kā arī piedalīties prāta spēļu turnīrā. Pašiem jaunākajiem būs iespēja piedalīties bēbīšu skoliņas nodarbībās.

Festivālā “Taka” sadarbībā ar sarunu ciklu “Aīdas istaba” norisināsies “Domnīca”. Tajā varēs izzināt cilvēka mūža godus. Sarunas būs par piedzimšanu un krustabām, seksualitāti un auglību, kāzu godiem un bedībām. Sarunās piedalīsies dažādu jomu speciālisti, bet sarunas “Domnīcā” vadīs Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, folkloriste Aīda Rancāne. Par tematiem “Auglība. Seksualitāte. Kāzu godi.” sarunāsies Kristīne Balode, Mārtiņš Pavasaris un Inese Krūmiņa, “Atdalīšanās. Krustabas” apspriedīs Ieva Puzo un Līga Giniborga.

Savukārt plkst.19 festivāla kulminācijā Fantadromā izskanēs lielkoncerts “Kur es saucu, tur skanēja!”, kurā caur režisora Oskara Pētersona un mākslinieciskās vadītājas Asnates Rancānes veidoto koncepciju varēs iepazīties ar folkloras bagātību, kas raksturo vasaras sākumu. Uz lielkoncertu biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs. Pēc koncerta, plkst.21, Fantadromā paredzēti nakts danči folkloras kopas “Garataka” vadībā.