Atpakaļ

Rīgā un Jūrmalā norisināsies Rīgas festivāls

0

Rīgā un Jūrmalā no šodienas līdz 21.jūnijam norisināsies Rīgas festivāls.

Festivālu atklās šodien plkst.20 Lielajā ģildē ar koncertu, kur uz vienas skatuves satiksies kamerorķestris “Kremerata Baltica” un franču pianists Likā Debargs.

Lielajā ģildē 3.jūnijā būs godalgotā kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” 17.sezonas noslēguma koncerts. Diriģenta Normunda Šnē vadībā uzstāsies uzbeku pianists Behzods Abduraimovs un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”.

Mazajā ģildē 7.jūnijā koncertprogrammā “Astors Pjacolla un Riharda Zaļupes jaundarbs” uzstāsies saksofonists Aigars Raumanis, sitaminstrumentālisti Reinis Tomiņš un Guntars Freibergs, kuri atskaņos Pjacollas, Akira Jujama, Žana Fransuā, Gabriela Ortisa, Deivida Longa, Glena Palmera un Zaļupes mūziku.

Savukārt 8.jūnijā VEF Kultūras pilī uzstāsies amerikāņu saksofonists, komponists, aranžētājs un pedagogs Bobs Mincers un Latvijas Radio bigbends. Mincers sarakstījis vairāk kā 500 bigbenda aranžējumus, vairākas džeza mūzikas grāmatas, orķestra un kamermūzikas darbus. Piedalījies vairāk kā 1000 ierakstos un uzstājies kopā ar daudzām pasaules mēroga džeza zvaigznēm.

“Rīgas festivāla” laikā 9.jūnijā Dzintaru koncertzālē ar koncertprogrammu uzstāsies dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, producents Jānis Šipkēvics un pianists Reinis Zariņš. Programmā izskanēs Šipkēvica oriģinālmūzika, Artura Maskata dziesmas ar Šipkēvica vārdiem un Andra Dzenīša cikls balsij un klavierēm “Baltas dziesmas” pasaules pirmatskaņojums.

Lielajā ģildē 10.jūnijā notiks pianista Daumanta Liepiņa solokoncerts. “Rīgas festivālā” Liepiņš izpildīs Johannesa Brāmsa, Ģerģa Ligeti, Pētera Vaska skaņdarbus, kā arī Artura Maskata jaundarbu.

Spīķeru koncertzālē 15.jūnijā koncertprogrammā “Čellu mūzikas šarms” uzstāsies astoņi čellisti: Guna Šnē, Madara Botmane, Klāvs Jankevics, Kārlis Klotiņš, Madara Norbūte, Elīza Petrenko, Antons Trocjuks, Dace Zālīte-Zilberte. Koncertprogrammā skanēs Maksa Bruha, Gabriela Forē, Dāvida Popera, Morisa Ravela, Štefana Šradera, Svantes Henrisona, Džovanni Solima mūzika.

Dzintaru koncertzālē “Rīgas festivālu” 21.jūnijā noslēgs maestro Raimonds Pauls, aktieris Andris Keišs, dziedātāja Paula Saija un Latvijas Radio bigbends. Programmā būs dzirdama Paula oriģināldarbi un džeza mūzika.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.