Atpakaļ

“Rīgas siltums” par 3,5% samazina siltumenerģijas tarifu

No oktobra AS “Rīgas siltums” par 3,5% samazinās siltumenerģijas tarifu, informēja uzņēmumā.

Kā liecina “Rīgas siltuma” mājaslapā publicētā informācija, pašlaik uzņēmuma siltumenerģijas tarifs ir 90,75 eiro par megavatstundu, bet no 1.oktobra tas būs 87,57 eiro par megavatstundu.

“Šogad ceturto reizi esam samazinājuši tarifu. Mums izdevās iegādāties kurināmo lētāk. Siltumenerģijas tarifā galveno apjomu sastāda dabasgāzes, šķeldas un pirktās enerģijas izmaksas,” norāda “Rīgas siltuma” valdes priekšsēdētājs Ilvars Pētersons.

Viņš piebilda, ka uzņēmuma stratēģiskie soļi paredz atjaunojamo energoresursu, inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu un atlikuma siltuma plašāku izmantošanu, kas veicinās centralizētās siltumapgādes konkurētspēju.

Kā ziņots, 49% uzņēmuma kapitāla daļu pieder Rīgas domei, 48,99% – Latvijas valstij, 2% – SIA “Enerģijas risinājumi. RIX”, bet “Latvenergo” pieder 0,005% akciju.

“Rīgas siltums” finanšu gada deviņos mēnešos, kas ilga no 2022.gada 1.oktobra līdz šā gada 30.jūnijam, strādāja ar 447,526 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,2 reizes vairāk nekā iepriekšējā finanšu gada attiecīgajā periodā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 18,7% – līdz 17,189 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.