Atpakaļ

Rīgas zoodārzā notiks Tropu mēneša pasākumi

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā sāksies notiks Tropu mēneša pasākumi, informēja zooloģiskā dārza Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Dace Salnāja.

No šodienas līdz 29.februārim ik dienu Tropu mājā zoodārza viesus gaidīs bezmugurkaulniekiem veltīta taka, kuru izstaigājot, varēs uzzināt, kā atšķirt kukaiņus no zirnekļiem, kurš ir visapdraudētākais Rīga zooloģiskā dārzā aplūkojamais dzīvnieks un kādas olas dēj kukaiņi.

Savukārt mazajiem apmeklētājiem tiks piedāvātas arī ceļa lapas, pēc kuru aizpildīšanas zoodārza kasē varēs saņemt veicināšanas balvu.

Nedēļas nogaļu īpašajās darbnīcās bezmugurkaulniekus varēs apskatīt daudz tuvāk nekā parasti - zem binokulārās lupas. Būs iespēja tiem arī pieskarties.

Darbnīcas notiks sestdienās un svētdienās no plkst.12 līdz 15.

Kā informēja zooloģiskajā dārzā, bezmugurkaulnieki ir ļoti daudzveidīgi. Zem šī nosaukuma apvienoti kukaiņi, zirnekļi, tārpi, vēžveidīgie, gliemeži un ūdens iemītnieki, sākot no astoņkājiem līdz pat koraļļiem.

Tie veido vairāk nekā pusi visu uz zemes sastopamo sugu un 95% dzīvnieku sugu. Tieši tāpēc par šiem kustoņiem, kuri ieņem būtiskas lomas ekosistēmās un esot tik pārsteidzoši savā dažādībā, būšot gan interesanti, gan vērtīgi uzzināt vairāk.

Bezmugurkaulnieku kolekcija ir viens no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza lepnumiem.

Tropu mājā pašlaik aplūkojamas vairāk nekā 20 bezmugurkaulnieku sugas - skorpioni, tūkstoškāji, gliemeži, zirnekļi un dažādi kukaiņi kā prusaki, sienāži un zarkukaiņi.

Divās no apmeklētāju iemīļotākajām ekspozīcijām redzami bezmugurkaulnieki - lapgriežskudras un audējskudras. Dažas bezmugurkaulnieku – vēžu un krabju – sugas var redzēt arī akvārijā.