Atpakaļ

Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks “Vakariņas ar sikspārni”

Šodien un rīt Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks “Vakariņas ar sikspārni”.

Abus vakarus no plkst.19 līdz plkst.21.30 apmeklētāji varēs piedalīties izzinošās aktivitātēs, atklājot šo mazo, lidojošo zīdītāju ieradumus un īpašības.

Aktivitāšu takas uzdevumi palīdzēs iepazīt visas 16 Latvijā sastopamās sikspārņu sugas atmiņas spēlē, salīdzināt savu roku ar sikspārņa spārnu un izzināt šo dzīvnieku vietu barības ķēdē. Vairāki uzdevumi būs saistīti ar kukaiņiem, kurus ēd visi Latvijā mītošie sikspārņi – dažiem no tiem pat varēs ieskatīties acīs. Īpaši azartiskajiem pasākuma organizatori piedāvās ceļa lapu, kurā pildīt uzdevumus un sakrāt zīmodziņus, lai saņemtu Rīga ZOO fanu aproci.

Līdz plkst.21.30 darbosies arī iekštelpu ekspozīcijas – Tropu māja, Terārijs, Flamingu māja un Latvijas rāpuļu un abinieku māja. Lai zinātu, kam vakara pastaigas laikā pievērst īpašu uzmanību, būs sagatavots īpašs maršruts, kas vedīs gar krēslā aktīvākajiem dzīvniekiem.

Tropu mājā iespējams apskatīt Rīgas zoodārzā mītošo Sebas augļsikspārni. Šie dzīvnieki, atšķirībā no visām Latvijā sastopamajām sikspārņu sugām, uzturā lieto augļus.

Augļsikspārņi ir lieliski sēklu izplatītāji – to ēdienkartē reģistrēti aptuveni 50 dažādu sugu augļi, tostarp arī banāni, savvaļas vīģes un dažādi piparu dzimtas augļi. Sezonās, kad augļu mazāk, augļsikspārņu ēdienkartē nonāk arī nektārs, putekšņi un kukaiņi.