Atpakaļ

Rinkēvičs augstu vērtē Itālijas ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs augstu vērtē Itālijas ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, piedaloties NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā un NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanā.

To Rinkēvičs trešdien uzsvēra Romā, tiekoties ar Itālijas prezidentu Serdžo Matarellu.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, Rinkēvičs oficiālā vizītē Romā tikās ar Matarellu, Itālijas Senāta priekšsēdētāju Ignacio La Russu un Deputātu kameras priekšsēdētāju Lorenco Fontanu. Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja divpusējās attiecības, reģionālo drošību un atbalstu Ukrainai, kā arī aktuālos Eiropas Savienības (ES) darba kārtības jautājumus.

Tiekoties ar Itālijas prezidentu, Rinkēvičs pauda gandarījumu par Latvijas un Itālijas divpusējām attiecībām un Itālijas ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Valsts prezidents arī uzsvēra Latvijas interesi padziļināt ekonomisko sadarbību ar Itāliju, sevišķi īstenojot inovāciju, enerģētikas un transporta infrastruktūras projektus.

Līdztekus Valsts prezidenta kancelejā norāda, ka Rinkēvičs un Itālijas amatpersonas pauda vienotu atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju. Valsts prezidents arī uzsvēra nepieciešamību ES pēc iespējas ātrāk jau šogad uzsākt iestāšanās sarunas ar Ukrainu un Moldovu.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.