Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Rinkēvičs Izraēlas prezidentam apliecina Latvijas solidaritāti ar Izraēlai

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs šodien telefonsarunā ar Izraēlas prezidentu Ichaku Hercogu apliecinājis Latvijas solidaritāti ar Izraēlas tautu.

Rinkēviča padomnieks Mārtiņš Drēģeris, Rinkēvičs izteica līdzjūtību teroristu uzbrukumu upuriem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī stingri nosodīja necilvēciskos teroristu uzbrukumus pret Izraēlas civiliedzīvotājiem.

Rinkēvičs atzīmēja Izraēlas tiesības uz pašaizsardzību un uzsvēra Latvijas nelokāmo atbalstu Izraēlai cīņā ar teroristiem.

Vienlaikus Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija aktīvi strādās, lai nodrošinātu vienotu Eiropas Savienības atbalstu Izraēlai.

Kā ziņots, “Hamas” un “Islāma džihāda” teroristi sestdienas rītā sāka iebrukumu Izraēlā, kura laikā noslepkavoti vismaz 700 izraēliešu.

Starp upuriem absolūtais vairākums ir civilpersonas, un tikai 44 ir karavīri.

Palestīniešu teroristi paziņojuši, ka sagrābuši arī vairāk nekā 130 ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā. Viņu vidū ir gan militārpersonas, gan civilisti, tajā skaitā sievietes, bērni un gados veci cilvēki.

Izraēlas varasiestādes iepriekš ziņoja, ka valsts teritorijā līdz šim likvidēti 400 kaujinieki, bet vairāki desmiti saņemti gūstā.