Atpakaļ

Robežsargi jau otrreiz izmantojuši šaujamieroci imigrantu aizturēšanai

Pēdējo divu nedēļu laikā robežsargiem, lai aizturētu nelegālos imigrantus, jau otru reizi nācies izmantot šaujamieroci.

Svētdien, 20.augustā, aizturēti pieci iepriekš Latvijas-Baltkrievijas valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši vīrieši.

Veicot robežas uzraudzību Silenes pagastā, robežsargi konstatēja nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas pazīmes. Piesaistot kinologu ar dienesta suni, sākta likumpārkāpēju meklēšana.

Silenes ciema apkaimē aizturēti četri Kongo un viens Senegālas pilsonis. Vīrieši robežsargu likumīgajām prasībām nepakļāvās un metās bēgt.

Robežsargiem viņu aizturēšanai nācās pielietot dienesta šaujamieroci un izdarīt brīdinājuma šāvienu gaisā.

Robežpārkāpēji pastiprinātas robežapsardzības sistēmas noteiktā normatīvā regulējuma kārtībā atgriezti uz izceļošanas valsti.

Šogad kopumā no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 6134 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti 292 cilvēki.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu no 11.augusta līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā esošos robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai. Tāpat robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.

Varšavā 28.augustā plānota Baltijas valstu un Polijas iekšlietu ministru tikšanās, kuras laikā tiks arī izvērtēta situācija uz robežas ar Baltkrieviju. Baltijas valstis un Polija apspriež iespēju arī pilnībā slēgt robežas ar Baltkrieviju.