Atpakaļ

Robotikas čempionātā Jelgavā piedalījās 161 dalībnieks

Latvijas Robotikas čempionāta Zemgales reģionālās robotikas sacensībās sestdien Jelgavā piedalījās 161 dalībnieks, pavēstīja Jelgavas pašvaldībā.

Sacensības Jelgavā pulcēja ne tikai robotu būvētājus no Jelgavas izglītības iestādēm, bet arī Rīgas, Rēzeknes, Preiļiem, Druvas, Jēkabpils, Aknīstes, Alūksnes, Jelgavas novada un citām vietām, kā arī 11 dalībniekus no Lietuvas pilsētas Panevēžas.

Robotikas sacensības Jelgavā organizēja SIA “Mītavas roboti” sadarbībā ar skolu, un to mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku, pilnveidot tehniskās zināšanas un prasmes, tādējādi veicinot Latvijas robotikas un mehatronikas izglītības attīstību Latvijā.

Sacensībās tika aicinātas piedalīties komandas, kas ir piedalījušās apmācībās “No apmācībām līdz Lego čempiona titulam” Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, kā arī tehniskās jaunrades interešu izglītības dalībnieki, entuziasti un robotikas klubu biedri.

Kopumā sacensībās piedalījās 50 komandas. Visvairāk dalībnieku bija “Lego sumo” sacensībās – 35 jaunieši junioru grupā līdz 12 gadiem, 46 senioru grupā jeb jaunieši no 13 līdz 18 gadiem un 26 roboti sacentās “Pro” grupā, kurā startēja pieredzējuši dalībnieki.

Kategorijā “Lego Sumo” pirmo vietu ieguva Gabriels Krevics no Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs”, “Lego Sumo” vecāko dalībnieku grupā – Jānis Bērzinieks no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas, savukārt “Pro” grupā uzvarēja Timofeijs Smirnovs no Transporta un sakaru institūta.

Sacensības Jelgavā tika organizētas, īstenojot projektu “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Zemgales plānošanas reģionā”, kas tiek ieviests Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) grantu 2014.-2021.gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ un Norvēģijas granti ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 868 eiro.