Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Romantiskas apskates vietas Kurzemē

Tuvojas visu mīlētāju diena, kad gribas laiku kopā ar savu otro pusīti pavadīt pēc iespējas romantiskāk. Ko darīt un kur doties Kurzemē romantisko vietu meklējumos? Zemāk apkopotas idejas romantiskām pastaigām un laika pavadīšanai kopā gan pilsētās, gan dabā.

Kuldīga – romantiskākā pilsēta
Kuldīga ir viena no romantiskākajām pilsētām ne tikai Kurzemē, bet visā Latvijā. Skaistās, senatnīgās pilsētas ieliņas tā vien aicina doties romantiskās pastaigās. Pastaigu Kuldīgā var sākt Rātslaukumā, izstaigāt gājēju – Liepājas ielu un pēc tam doties apskatīt Alekšupītes ūdenskritumu un Ventas rumbu.

Īpaši romantiskas pastaigas radīšanai 14. februārī no 18.00-22.00 pilsētā notiks pasākums “Mīlestībai pa pēdām”. No Kuldīgas kultūras centra līdz Alekšupītes dīķim būs izvietoti gaismas objekti un izgaismota vide.

 

 

Saulriets pie Ziemeļu mola Liepājā
Garākais mols Latvijā noteikti ir viena no romantiskākajām vietām Kurzemē. Šeit var doties pastaigā pa 1,8 m garo molu vai doties pastaigā gar jūru. Šī ir arī iecienīta vieta, kur vērot skaistus saulrietus vai lielāka vēja laikā bangojošo jūru.

 

 

 

Kolkas rags – kur divas jūras satiekas
Kolkas ragā satiekas divas jūras – Mazjūra (Rīgas jūras līcis) un Dižjūra (Baltijas jūra). Abām jūrām satiekoties veidojas ūdens virpuļi. Kolkas rags ir izteiktākais zemes rags Latvijas piekrastē. Agrāk šeit gājuši bojā neskaitāmi kuģi, jo zemes strēle turpinās vēl 6 km garumā zem ūdens.

Pastaigu var sākt Kolkas priežu takā un tālāk doties līdz Kolkas ragam. Ziemā piekraste izskatās pavisam savādāk nekā vasarā – lielā salā veidojas skaisti ledus veidojumi. 

 

 

Pūsēnu kāpa – kopā augstākajā kāpā
Pūsēnu kalns ir augstākā piekrastes kāpa Latvijā. Lai uzkāptu 37 m augstajā kāpā ir jāpārvar daudzi pakāpieni. No kāpas paveras burvīgs skats uz apkārtni un jūru. Dabas taka aizved līdz jūrai, gar kuru var doties pastaigā.

 

 

 

 

Kazdangas parks
Lielākajā parkā Latvijā aug vairāk nekā 200 sugu koku un krūmu. Pāri ezeram iet laipa, kas savieno abus ezera krastus. Parkā izveidotas takas un taciņas garākām un īsākām pastaigām.

Netālu ir arī Kazdangas pils. Muiža celta 19.gs. sākumā. Pie pils izveidota dabas taka, kurā ir arī dažādas koka figūras. Pie pils tiltiņa “aug” mīlas koks.

 

 

Nidas oļainā pludmale
Šī nav visiem zināmā Nida Lietuvā, bet gan neliels ciems Latvijā netālu no Lietuvas robežas. Baltijas jūras piekraste šeit ir nosēta ar dažāda lieluma oļiem, kas ir diezgan neraksturīgi Latvijas piekrastei. Oļi šeit izkaisīti 3 km garumā. Pastaigas laikā var mēģināt atrast savu mīlestības akmeni.

Galerijas