Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Rosina apsūdzēt ar telefonkrāpšanām saistītus “naudas mūļus”

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai apsūdzēt ar telefonkrāpšanām saistītus “naudas mūļus”, informēja policija.

2023.gada 20.oktobrī policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Noziedzīgā grupējuma dalībnieki darbojās, iepriekš sadalot pienākumus, uzdodoties par banku, policijas un citu iestāžu darbiniekiem. Tika iegūta informācija, ka laikā no 2023.gada 13.oktobra līdz 2023.gada 26.oktobrim noziedznieki apkrāpa trīs Latvijas iedzīvotājus.

Pārliecinot iedzīvotājus savā vārdā noformēt kredītaizdevumus, un saņemtos skaidrās naudas līdzekļus nodot “apdrošināšanas aģentam”, kopējais cietušajiem radītais zaudējums sasniedza 30 381 eiro. Policisti noskaidroja šīs organizētās grupas dalībniekus – divus Ukrainas pilsoņus, kas piedalījās šajā krāpšanā kā “naudas mūļi”, un viņus aizturēja.

Savukārt šā gada 13.janvārī policijā sākts cits kriminālprocess par noziegumu, kas izdarīts pēc līdzīgas shēmas, laika posmā no 2023.gada 24.novembra līdz 2024.gada 15.janvārim, kopumā apkrāpjot 12 cilvēkus.

Krāpniekiem ar viltu iegūstot cietušo bankas kartes un skaidro naudu, kopējais materiālais zaudējums sasniedza 129 484 eiro.

Policisti aizturēja divus organizētās grupas dalībniekus – Latvijas pilsoni un Polijas pilsoni.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka noziegumi izdarīti, noziedzniekiem iepriekš sadalot pienākumus.

Ar mērķi iegūt iedzīvotāju uzticību, krāpnieki uzdevās par “Google” pārstāvjiem, bankas drošības daļas speciālistiem, apdrošināšanas aģentiem un Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku.

Sazinoties ar iedzīvotājiem un sniedzot nepatiesu informāciju par bankas kontu uzlaušanu, krāpnieki aicināja lejupielādēt aplikāciju, kas viņiem nodrošinātu iespēju attālināti pieslēgties cietušo tālruņiem un veikt nelikumīgas darbības. Iedzīvotāji, būdami pārliecināti, ka sniedz palīdzību krāpnieku noķeršanā, uz sava vārda noformēja aizdevumus kredītiestādēs.

Pēc tam, sekojot norādījumiem un pakļaujoties prasībām nodot savas bankas kartes un skaidrās naudas līdzekļus krāpnieku norādītām personām, cietušie iedzīvojās zaudējumos 159 865 eiro apmērā.