Atpakaļ

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vecākiem, kuru mazgadīgais dēls saindējās ar metadonu

Policija rosina sākt kriminālvajāšanu pret vecākiem, kuru mazgadīgais dēls saindējies ar metadonu, informēja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Pagājušā gada septembrī Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Ventspilī, medicīnas iestādē ievietots divgadīgs bērns, kurš izdzēris aptuveni desmit mililitrus narkotiskās vielas – metadonu, pēc kā bērns tajā pašā vakarā pārvests uz medicīnas iestādi Rīgā. Par notikušo nekavējoties tika informēta Bāriņtiesa un Sociālais dienests.

Šeršņova norāda, ka Valsts policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess un nozīmētas ekspertīzes, kurās secināts, ka zēnam konstatēta saindēšanās ar metadonu un amfetamīnu, kas izsauca dzīvības apdraudējumu, proti elpošanas mazspēju un bezsamaņu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis un viņa sieva, atrodoties savā dzīvesvietā un, būdami mazgadīgā vecāki, kuriem ir pienākums rūpēties par bērnu un viņa drošību, ar savu nolaidīgo rīcību apdraudēja bērna dzīvību. Vīrietis, būdams metadona programmas dalībnieks, lai lietotu metadona šķidrumu mājas apstākļos, tika iepazīstināts un apņēmās ievērot metadona glabāšanas un lietošanas noteikumus. Tāpat viņa sieva ar šiem noteikumiem tika iepazīstināta un apņēmās tos ievērot, proti, metadonam bija jāatrodas bērniem nepieejamā un neredzamā vietā, skaidro Valsts policijas pārstāve.

Tomēr noteikumi netika ievēroti un metadona šķidruma pudelīte tika atstāta mazgadīgam bērnam brīvi pieejamā vietā – virtuvē, ledusskapī un bērns savas mazgadības dēļ, neapzinoties sekas, izdzēra to, tādā veidā saindējoties.

Ekspertīzē noteikts, ka bērns iedzēris ne tikai metadonu, bet arī amfetamīnu, kas nozīmē, ka amfetamīns, visticamāk, piejaukts pie jau esošā metadona šķidruma.

Secināms, ka abu vecāku nolaidības rezultātā tika apdraudēta mazgadīgā dzīvība, nodarot viņam fiziskas ciešanas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par cietsirdīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs, kā arī par smaga miesas bojājuma nodarīšanu aiz neuzmanības.

Saskaņā ar Krimināllikumu, bargākais sods par šādu noziedzīgu nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Kā norāda Šeršņova, pašlaik zēna mamma atrodas ieslodzījuma vietā citā kriminālprocesā par narkotisko vielu apriti, kurā apcietinājums noteikts kā drošības līdzeklis. Savukārt bērns atrodas drošībā – pagaidu ģimenē, un bāriņtiesa lemj par bērna aprūpes tiesībām.