Atpakaļ

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par sirmgalves aplaupīšanu Ventspilī

Tiek rosināts sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par sirmgalves aplaupīšanu Ventspilī, informēja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Svētdien, 10.decembrī, ap plkst.13.15 Valsts policijā saņemta informācija no Ventspils pašvaldības policijas, ka Ventspilī, Talsu ielā, uz gājēju ietves vīrietis, pagrūžot 1937.gadā dzimušu sievieti, izrāva viņai no rokām somiņu.

Šeršņova informē, ka līdz ar saņemto informāciju, Ventspils pašvaldības policijas darbinieki pārsūtīja videoierakstu no videonovērošanas kamerām, kurās redzams notikums un sāka vainīgās personas meklēšanu.

Kamēr Ventspils pašvaldības policijas darbinieki meklēja pazīmēm atbilstošu vīrieti, Valsts policijas amatpersonas notikuma vietā strādāja ar cietušo un liecinieku, skaidrojot notikušo. Sieviete miesas bojājumus uzbrukuma rezultātā neguva.

Pēc Šeršņovas teiktā, Valsts policijas amatpersonas noskaidroja, ka pie sievietes piegājis vīrietis un centies izraut somiņu no rokām, taču sieviete somiņu nav atlaidusi. Vīrietis mērķtiecīgi turpināja uzbrukumu līdz viņam iecerētais izdevies un viņš meties bēgt. Kāds aculiecinieks, redzēdams notikušo, skrējis vīrietim pakaļ, kā rezultātā vīrietis somiņu nometis zemē un pats aizbēdzis prom.

“Videokameru ieraksts apstiprina iesaistīto personu sacīto, taču diemžēl arī parāda sabiedrības vienaldzību. Laikā, kad notika uzbrukums, apkārt atradās vairākas personas, taču neviens no aculieciniekiem nepalīdzēja kundzei un neizsauca policiju,” norāda policijas pārstāve. Vīrietis, kurš tajā brīdī ar automašīnu brauca garām notikuma vietai, pamanīja uzbrukumu, apturēja automašīnu, izkāpa no tās un skrēja pakaļ uzbrucējam.

Vainīgā persona paspēja no sievietes somiņas izņemt naudu – 20 eiro un somiņu nometa zemē. Tās pašas dienas vakarā Ventspils pašvaldības policijas darbinieki aizturēja uzbrucēju. Aizturēšanas brīdī pie vīrieša tika atrasts nazis, kurš bija aizbāzts aiz piedurknes.

Otrdien, 12.decembrī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas devās uz tiesu lūgt piemērot vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas stājies spēkā. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda veida noziedzīgiem nodarījumiem, arī par laupīšanu personu grupā, piebilst Šeršņova.

Valsts policija izsaka pateicību vīrietim, kurš nebija vienaldzīgs un, ieraugot notikušo, nekavējoties reaģēja.

Valsts policija uzsver, ka šādos gadījumos ir jāizvērtē situācija un ne vienmēr labākais risinājums ir iesaistīties konfliktā, taču tā vietā, lai vienaldzīgi noskatītos notiekošajā, kā tas bija redzams videonovērošanas kameru ierakstos, svarīgi ir informēt par notiekošo Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas jau pagājušajā nedēļā pabeidza darbu esošajā kriminālprocesā un nodeva to prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu (laupīšana), soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.