RTU atklās jaunu medicīnas tehnoloģiju attīstības programmu
Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) šodien plkst.16 atklās jaunu medicīnas tehnoloģiju attīstības programmu “Inno Health Hub”, kurā septiņu mēnešu laikā studenti attīstīs inovatīvus risinājumus lielo datu vai genomu datu izmantošanai vēža diagnostikā.
Programmas atklāšanas pasākums notiks RTU Zinātnes un inovāciju centra zālē “The Moon”, Ķīpsalas ielā 6A.
Pasākumā piedalīsies RTU rektors Tālis Juhna, inovāciju prorektore Liene Briede, Attīstības fonda izpilddirektore Anita Sraujuma, kā arī SIA «Mikrotīkls» un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji. Tāpat piedalīsies medicīnas tehnoloģiju uzņēmuma «Longenesis» līdzdibinātājs Emīls Sjundjukovs, tehniskais vadītājs Kaspars Eglītis, kas vadīs starpdisciplinārās studentu komandas.
Programmā uzņemti gandrīz 30 RTU, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes studenti no dažādām studiju programmām un līmeņiem. Paredzēts, ka viena komanda meklēs risinājumus, kas saistīti ar lielo datu izmantošanu ļaundabīgo audzēju ģenētikā, diagnostikā un prognozēšanā pediatrijā, bet otra pētīs mākslīgā intelekta izmantošanu lielo vai genoma datu analīzē agrīnai vēža diagnostikai augstas izšķirtspējas attēlos.
Piedaloties programmā, studenti saņems finansiālu un mentora atbalstu, kā arī iespēju izmantot RTU HPC (High Performance Computing jeb augstas veiktspējas skaitļošana) infrastruktūru. Plānots, ka studenti papildinās zināšanas ģenētikā, HPC un mākslīgā intelekta tehnoloģijās, kā arī piedalīsies dizaina domāšanas, jaunrades, produktu attīstības un prototipēšanas darbnīcās.
Prototipu izstrādei studentu komandām būs pieejams līdz 45 000 eiro liels finansējums.
Aģentūra LETA jau rakstīja, ka tehnoloģiju uzņēmums “Mikrotīkls”, kas darbojas ar zīmolu “MikroTik”, ziedojis 250 000 eiro RTU, lai, iesaistot studentus un pilnveidojot viņu prasmes, sekmētu medicīnas tehnoloģiju attīstību Latvijā un meklētu inovatīvus vēža diagnostikas risinājumus.