Atpakaļ

RTU Atvērto durvju dienā topošie studenti varēs iegūt informāciju par studijām universitātē

Rīgas Tehniskā universitātē (RTU) šodien plkst.10 notiks Atvērto durvju diena, kuras laikā topošie studenti varēs uzzināt, kādi šogad būs uzņemšanas nosacījumi, kas pirmkursniekus sagaida jaunajā studiju gadā, kā izskatās RTU studentu pilsētiņa Ķīpsalā un kādas ārpusstudiju aktivitātes piedāvā universitāte, informēja RTU.

Auditoriju mājā būs pirmais pieturpunkts, kur informatīvajos stendos apmeklētājus gaidīs studenti no RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes, Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes, Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes un Inženierekonomikas un vadības fakultātes, kā arī no RTU Arhitektūras un dizaina institūta, RTU Latvijas Jūras akadēmijas un RTU Olaines Tehnoloģiju koledžas. Viņi pastāstīs par studijām un dzīvi RTU, savukārt Uzņemšanas komisijas stendā varēs uzzināt par jauno studentu uzņemšanas nosacījumiem.

Plkst.11.00 apmeklētājiem tiks piedāvāta lekcija par izmaiņām RTU, reflektantu uzņemšanas procesu un sagatavošanas kursiem. Savukārt plkst.11.30 durvis vērs RTU fakultātes un Arhitektūras un dizaina institūts, piedāvājot iepazīties ar savām telpām – auditorijām un laboratorijām, kā arī netraucēti aprunāties ar studentiem un mācībspēkiem īpaši sarunām domātās telpās.

RTU Atvērto durvju dienas notiks auditoriju mājā “Domus auditorialis”, Zunda krastmalā 8.

Jau ziņots, ka RTU vasaras uzņemšanā īpašu uzmanību pievērsīs reflektantu zināšanām matemātikā – uzņemšanas latiņa ir paaugstināta par diviem procentpunktiem un būs 20%. Kā ierasts, viens no uzņemšanas konkursa kritērijiem būs centralizēto eksāmenu rezultāti matemātikā, latviešu valodā un svešvalodā. Ja vidusskolas absolvents papildus būs kārtojis centralizētos eksāmenus fizikā vai ķīmijā, arī to rezultāti, tāpat kā iepriekš, tiks ņemti vērā un var palielināt iespējas iegūt budžeta vietas.

Jauninājumi nepieciešami, lai rūpīgāk izvēlētos potenciālos studentus ar labām eksakto un dabaszinību zināšanām, lai viņi jēgpilni varētu studēt inženierzinātnes un augstās tehnoloģijas, skaidro universitāte. Tāpat jaunajā studiju gadā RTU rūpīgi sekos līdzi pirmkursnieku sekmēm, īstenojot individualizētu pieeju, lai samazinātu studentu atbirumu un līdz ar to palielinātu absolventu skaitu.