Atpakaļ

RVKM vasaras mēnešos aicina uz “Garajām piektdienām”

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs (RVKM) aicina jūnijā, jūlijā un augustā uz “Garajām piektdienām”, kad muzejs ir atvērts no plkst.12 līdz 19, informēja RVKM pārstāve Ingrīda Lukašēviča.

“Garo piektdienu” ekskursijas individuālajiem apmeklētājiem pastāvīgajā ekspozīcijā tiek piedāvātas plkst.14 – angļu valodā, plkst.17 – latviešu valodā.

“Garo piektdienu” ekskursiju dalībnieki pastāvīgajā ekspozīcijā iepazīs gan Rīgas un rīdzinieku dzīvi cauri gadsimtiem, gan jūru un okeānu vējos rūdītos Latvijas kuģniecības vēstures stāstus, kā arī virkni faktu un leģendu, ko vēsta muzeja eksponāti.

Patlaban muzejā apskatāma pastāvīgā ekspozīcija 14 zālēs, kā arī izstāde “Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13.gadsimta līdz mūsdienām”, portretu izstāde “Saderīgi pāri” un vitrīnu izstāde “Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas meistardarbnīcai (1924-1944) – 100”, kas integrēta muzeja pastāvīgās ekspozīcijas “Rīgas vēsture: Rīga – Latvijas Republikas galvaspilsēta (1918-1940)” zālē.

RVKM, Baltijas valstīs vecākais un viens no senākajiem publikai atvērtajiem muzejiem Eiropā, ir liela un nozīmīga Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma krātuve.

Muzejs sākums rodams 1773.gadā, kad Rīgas Rāte kā dāvinājumu pieņēma Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela dabaszinātnisko un mākslas priekšmetu kolekciju un nolēma izveidot muzeju, nosaucot to Himzela vārdā.

251 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā muzeja nosaukums vairākkārt ticis mainīts, kopš 1964.gada muzejs nes pašreizējo vārdu. Muzejs atrodas 13. līdz 20.gadsimta arhitektūras piemineklī – Rīgas Doma baznīcas un klostera ansamblī.