Atpakaļ

Aicina mazos ventspilniekus dot vārdu roņu meitenei

Ventspils pašvaldība jau ilggadēji finansiāli atbalsta Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā mītošo roņu uzturēšanu un rehabilitāciju, tādēļ zoodārzs uzticējis mazajiem ventspilniekiem atrast piemērotāko vārdu jaunajai roņu meitenei, informē pašvaldība.

Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza pelēko roņu ģimenei 27.janvāra rītā pievienojās balta un pūkaina roņu meitene.

Kā informē zoodārza pārstāvji, pašlaik roņu meitene ir krietni paaugusies, ļoti mierīga un apmierināta ar dzīvi. Viņa ir patstāvīga, taču vēl joprojām cenšas nopelnīt mammas uzmanību, kad kaijas traucē diendusu. Jaunā zoodārza pagaidu iemītniece rūc uz kopējiem, kas ir lieliska pazīme, lai to palaistu savvaļā.

Roņu meitene vēl nav tikusi pie sava vārda, tāpēc Ventspils pašvaldība sadarbībā ar Rīgas Nacionālo Zooloģisko dārzu aicina bērnus līdz 12 gadu vecumam piedalīties konkursā, sagatavojot un iesniedzot darbu, kurā attēlots ronis vai roņu ģimene, kā arī norādot vārdu, kādā vēlētos dēvēt roņu meiteni.

Darbi var būt zīmēti ar zīmuļiem, krītiņiem, flomāsteriem, krāsām, kā arī pielietot jauktas tehnikas. Uz darbiem papildus jānorāda bērna vārds, uzvārds, bērnudārzs un grupa vai skola un klase, kurā mācās.

Darbi līdz 28.martam jāiesniedz Ventspils mārketinga nodaļā, Jūras ielā 36, 3.stāvā, 45.kabinetā.

Tiks noteikti trīs bērnu labākie darbi, to autorus paziņojot līdz 3.aprīlim Ventspils valstspilsētas pašvaldības portālā “ventspils.lv”, kā arī pašvaldības “Facebook” kontā.

Oriģinālākā zīmējuma un vārda idejas autori saņems Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza pārsteiguma dāvanas.

Aprīļa sākumā roņu meiteni plānots no Ventspils pludmales palaist jūrā.

Šajā nedēļas nogalē no plkst.12 līdz 15 Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā norisināsies Roņu dienas, kurās apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par šiem Baltijas jūras zīdītājiem, radoši izpausties un piedalīties dažādās aktivitātēs.