Atpakaļ

Aicina pieteikt jaunos vegāniskos produktus balvai “Gada augu produkts”

Programma “Augi & draugi” aicina pārtikas uzņēmumus un iedzīvotājus līdz 12.februārim pieteikt kandidātus aptaujā “Gada augu produkts 2022”, informē “Augi & draugi” pārstāve un aptaujas rīkotāja Alise Miļūne.

Aptaujas mērķis ir atklāt labākās augu valsts alternatīvas Latvijā. Miļūna norāda, ka šogad aptaujas nosacījumi pielāgoti, lai vieglāk būtu piedalīties arī maziem vietējiem ražotājiem un inovatoriem, kuru produkti tikai pamazām nonāk tirdzniecībā.

Uzņēmumi var nominēt savus produktus, sūtot pilno nosaukumu, sastāvu, iegādes iespējas un vienu vai divas fotogrāfijas uz “Augi & draugi” e-pastu. Vienā e-pastā drīkst nominēt vairākus produktus.

Savukārt patērētāji var nominēt savus 2022.gada jaunatklājumus sociālajos tīklos, sūtot nosaukumu un fotogrāfiju lapai “Augi & draugi”.

Produktam jābūt pieejamam veikalos vai internetveikalos un nonākušam Latvijas mazumtirdzniecībā 2022.gadā.

Produkti tiks iedalīti kategorijās – gaļas, piena vai olu produktu alternatīva, gatava vai uzsildāma maltīte, deserts, salda vai sāļa uzkoda. Produktus “Gada augu produkts 2022” titulam izskatīs divās kārtās – žūrijas veiktā priekšatlasē un publiskā balsojumā.

Aptauju otro gadu tiek rīkota biedrības “Dzīvnieku brīvība” sabiedriskā labuma programmas “Augi & draugi” ietvaros. “Dzīvnieku brīvība” ir 2012.gadā dibināta biedrība, kuras mērķis ir izbeigt dzīvnieku ciešanas industriālajā lopkopībā.