Gustavs, Gusts, Tālrīts, Saulis
Iesūti
Atpakaļ

Aicina pieteikties mācībām par darbu ar jaunatni vietējā mērogā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus, jauniešu līderus un jaunatnes politikas veidotājus līdz 19. februārim pieteikties mācībām par darbu ar jaunatni vietējā mērogā. Tās notiks no 2023. gada 11. līdz 16. aprīlim Viļņā, Lietuvā.

Par mācībām

Mācību apmeklējums pulcēs vienkopus darba ar jaunatni veicējus un pašvaldību pārstāvjus no Eiropas jaunatnes programmu valstīm un partnervalstīm, sniedzot iespēju labāk iepazīt darbu ar jaunatni Lietuvā.

Dalībnieki tiks iepazīstināti ar Lietuvas darba ar jaunatni sistēmu un satiks pārstāvjus no pašvaldībām, kurās aktīvi tiek īstenots darbs ar jaunatni. Tāpat dalībnieki apmeklēs vairākus jauniešu centrus lauku teritorijās un pilsētās, satiksies ar jaunatnes darba veicējiem, kuri nodarbojas ar atvērto darbu ar jaunatni (open youth work), ielu jaunatnes darbu, kā arī mobilo darbu ar jaunatni. Tiks prezentētas arī nākotnes iespējas nākotnes sadarbībai Erasmus+ un „Eiropas Solidaritātes korpuss” programmās. Šis mācību apmeklējums notiek „Europe Goes Local” stratēģiskās partnerības ietvaros un tā mērķis ir uzlabot vietējā mēroga darba ar jaunatni kvalitāti, daloties labās prakses piemēros. Plānotais mācību apmeklējums būs jau ceturtais pasākums ļoti veiksmīgu apmeklējumu ciklā.

Mācībām līdz 19. februārim aicināti pieteikties jaunatnes darbinieki, jauniešu līderi, jaunatnes politikas veidotāji. Plašāka informācija un pieteikšanās anketa pieejama SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē. Dalība mācībās ir bezmaksas, taču dalībniekiem pašiem jāsedz līdzmaksājums EUR 28,46 apmērā. Uzturēšanās, ēdināšanas, ceļa un apdrošināšanas izmaksas sedz mācības organizējošā aģentūra (Lietuvas aģentūra) un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pieteikšanos un došanos uz starptautiskām mācībām pieejami JSPA tīmekļa vietnes sadaļā „SALTO resursu centrs”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Leldi Vaivodi (e-pasts: lelde.vaivode@jaunatne.gov.lv). Vairāk informācijas JSPA tīmekļvietnē.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: „Erasmus+”; „Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem „Eurodesk”, „eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu „Proti un Dari!”.