Atpakaļ

Aptauja: 73% Latvijas autovadītāju izmanto mobilo tālruni pie stūres

Vairākums jeb 73% Latvijas autovadītāju izmanto mobilo tālruni, braucot pie stūres, liecina risku apdrošinātāja “If P&C Insurance” (“If”) Latvijas filiāles veiktās aptaujas dati.

Tālrunis pārsvarā tiek izmantots sarunām, izmantojot “brīvroku” funkciju, vai kā navigators. Tomēr desmitdaļa vadītāju atzinušies, ka paši zvana vai atbild uz zvaniem, arī neizmantojot “brīvroku” funkciju, savukārt 7% respondentu atzinuši, ka braukšanas laikā raksta SMS, “čato” un pārskata interneta portālus.

“If” norāda, ka apdrošināšanas gadījumu izskatīšanas laikā nereti tiek atklāts, ka avārija izraisīta, jo autovadītājs izmantojis mobilo tālruni, un uzmanība bijusi pievērsta tam, nevis satiksmes kustībai.

Cilvēki vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem visbiežāk izmanto telefonu kā navigācijas ierīci – tā rīkojas 65% autovadītāju. Savukārt jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem biežāk nekā citi automašīnas vadīšanas laikā izmanto mūzikas aplikācijas un apmeklē tīmekļa vietnes.

Citās Baltijas valstīs vērojama līdzīga situācija. Lietuvā telefonus pie stūres izmanto 69% respondentu, kamēr Latvijā un Igaunijā – 73%.

Aptaujā, ko veica “Kindlustus” Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, piedalījās vairāk nekā 1000 cilvēku no katras valsts.