Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Aptauja: Latvijas autovadītāju vidū vēl joprojām populārākie ir dīzeļdzinēja un benzīna dzinēju automobiļi

Latvijas autovadītāju vidū vēl joprojām populārākie ir dīzeļdzinēja un benzīna dzinēju automobiļi, un, lai gan elektroauto un hibrīdauto vēl nav plaši izplatīti, aptaujas dalībnieki izteikuši vēlmi nākotnē iegādāties tieši šādus auto, liecina risku apdrošinātāja “If P&C Insurance” (“If”) Latvijas filiāles veiktās aptaujas dati.

Aptaujas rezultāti rāda, ka lielāko daļu Latvijas autoparka veido automašīnas ar dīzeļa (61%) un benzīna dzinēju (46%). Vēl 6% mājsaimniecību ir automašīnas, kas darbojas ar sašķidrinātu LPG gāzi, 3% ir hibrīdauto bez elektrouzlādes iespējas, savukārt 1% mājsaimniecību pārvietojas ar CNG dabasgāzi darbināmās automašīnās.

Līdzīga situācija ir arī Lietuvā (dīzeļdzinēji – 71%, benzīna dzinēji 34%), bet Igaunijā populārāki ir benzīna dzinēja automobiļi – 62%, savukārt automašīnas, kas darbināmas ar dīzeļdzinēju, ierindojas otrajā vietā – 47%.

Kā nākamo Latvijas iedzīvotāji apsver iegādāties automašīnu, kas darbināma ar dīzeļdzinēju (22%), hibrīdautomobili (22%), benzīna dzinēju (16%), elektroauto (10%), ar LPG vai CNG gāzi darbināmu automašīnu (4%), bet 26% respondentu vēl nav apsvēruši nākotnes auto izvēli.

Uzdodot jautājumu, kāda dzinēja automašīnu izvēlētos, ja tās visas maksātu vienādi, visizplatītākā atbilde bija, ka tādā gadījumā izvēle būtu par labu hibrīdautomašīnai (30%) vai elektroautomobilim (21%). Salīdzinājumam – auto ar dīzeļdzinēju izvēlētos tikai 15% un automobili ar benzīna dzinēju 14% Latvijas mājsaimniecību.

“If” veiktajā aptaujā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā piedalījās nedaudz vairāk nekā 1000 cilvēku no katras valsts.