Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Banka “Citadele” brīdina par vīrusu saturošiem krāpnieku e-pastiem

Krāpnieki patlaban bankas “Citadele” vārdā izsūta pikšķerēšanas e-pastus, kuros tiek aicināts atvērt pievienoto maksājuma uzdevumu “Citadele Banka Maksājuma Dokuments.doc”, informēja bankas pārstāvji.

Šis e-pasta pielikums satur vīrusu, kas ievāc personīgos datus, kā arī lejupielādē papildu krāpnieciskās ļaunprogrammatūras. Banka “Citadele” aicina šo e-pasta pielikumu vaļā nevērt.

“Citadeles” Informācijas tehnoloģiju drošības daļas vadītājs Roberts Birzgalis skaidro, ka krāpnieki izdomā arvien jaunas metodes, kā iegūt cilvēku bankas kontu pieejas. Šis konkrētais krāpniecības veids izmanto cilvēka satraukumu par saņemtu naudas summu un/vai darbībām cilvēka bankas kontā. Tomēr pats e-pasts satur norādes uz to, ka to sūtījuši krāpnieki, līdz ar to banka aicina būt vērīgiem un šo pielikumu vaļā nevērt.

Krāpnieki izsūta e-pastu ar ļaunprogrammatūru gan privātpersonām, gan uzņēmējiem, izliekoties par banku. E-pastā tiek radīts satraukums, ka cilvēka kontā ir notikušas darbības, un pielikumā esošais dokuments tās paskaidro. Atverot dokumentu, datorā tiek ielaists vīruss, kas tālāk pats lejupielādē papildu ļaunprogrammatūras. Krāpnieciskās programmas piefiksē cilvēka darbības datorā, piemēram, internetbankas pieejas kodus un paroles mirklī, kad cilvēks tās ievada.

Ja tomēr e-pasta pielikums ir atvērts, nav ieteicams no šī datora apmeklēt internetbanku, pirms dators nav pārbaudīts ar atjauninātu antivīrusa programmu, uzsver “Citadeles” pārstāvji.

Tāpat “Citadele” aicina paziņot bankai, ja saņemtais pielikums ir atvērts un novērotas aizdomīgas darbības bankas kontā.