Atpakaļ

Demokrātijas Festivāls Kuldīgā notiks jau trešo reizi

Demokrātijas festivāls Kuldīgā šogad notiks jau trešo reizi. Festivāls ir paštaisīti demokrātijas svētki, kuru veidošanā var piedalīties ikviens interesents.

Šī gada programma vēl tikai taps, ko jau drīzumā kopīgi veidos festivāla kopiena. Bet pagājušā gada programmā var atrast interesantas aktivitātes: Kvadrātmetrs demokrātijas, Banāns par ideju, Liekulības tirgus, Demokrātijas muzejs, Demokrātijas diskotēka – kopumā vairāk nekā 30 pasākumi divu dienu laikā.

Festivāla vadītāja Maija Jankovska: “Festivāls ir unikāls ar to, ka tā radīšanā iesaistās visdažādāko interešu cilvēki, līdz ar to šī gada programma iepriekš nav zināma un noteikti būs pārsteigumu pilna. Bet skaidrs ir viens, ka pasākumi būs piemēroti ikvienam, katrs varēs atrast vietu, kā iesaistīties. Lai gan pasākumu formāti mēdz būt ļoti dažādi, tomēr liela uzmanība ikreiz ir veltīta sarunām – tas dod iespēju trenēt cieņpilnu sarunāšanos un otra uzklausīšanu, bez kā īstena demokrātija nav iedomājama. Festivālā mēs godā ceļam demokrātiskā vērtības (brīvību, vienlīdzību, solidaritāti, cieņu, iecietību), kā arī cenšamies attīstīt dažādas prasmes, kas noder darbojoties un dzīvojot demokrātiskā sabiedrībā.”

Pērn festivāla veidošanā, plānošanā un īstenošanā kopumā iesaistījās vairāk kā 100 indivīdi, 10 biedrības, kā arī citas organizācijas, bet festivāla dienās piedalījās vairāk nekā 200 demokrātijas tēmā ieinteresētie.

Vairāk par festivāla kopienas pirmo tikšanos var atrast mūsu mājas lapā: https://kurzemesnvo.lv/.

Festivāla iniciators ir biedrība “Kurzemes NVO centrs”, to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, “Europe Direct Kuldīga” un Kuldīgas novada pašvaldība.