Atpakaļ

Depozīta sistēmai līdz šim brīvprātīgi pievienojušās 135 tirdzniecības vietas Latvijā

Depozīta sistēmai līdz šim pievienojušās 135 tirdzniecības vietas Latvijā, kurām likums nenosaka obligātu depozīta iepakojumu pieņemšanu,  pavēstīja SIA “Depozīta iepakojuma operators” (DIO) pārstāvji.

Kompānijas valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis norāda, ka interese par depozīta iepakojumu pieņemšanu tirdzniecības vietā pieaug, par ko liecina augošais pieteikumu skaits.

DIO pārstāvji min, ka operators tirgotājiem maksā apsaimniekošanas maksu no 1,95 centiem līdz 2,23 centiem par katru pieņemto iepakojuma vienību atkarībā no pieņemšanas veida.

Noslēdzot līgumu ar DIO, tirgotājam bez maksas tiek nodrošināti transportēšanas maisi un to statīvi, maisu aizdares un uzlīmes, kastes universālajām atkārtoti uzpildāmajām stikla pudelēm (pēc pieprasījuma), instrukcija un tirgotāju rokasgrāmata, kā arī tukšo iepakojumu regulāra savākšana un transportēšana uz šķirošanas centru.

Jau vēstīts, ka 2022.gada 1.februārī Latvijā darbību sāka depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem.

Depozīta sistēmā var nodot stikla, PET un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visu veidu alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam jāiemaksā depozīts 0,1 eiro apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas var saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma ir nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums ir iztukšots.

Līgums ar depozīta iepakojuma operatoru ir obligāti jāslēdz pārdevējiem par tirdzniecības vietām valstspilsētās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 300 kvadrātmetriem, kā arī par tirdzniecības vietām citās administratīvajās teritorijās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 60 kvadrātmetriem.

Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt DIO.