Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Dienvidkurzemes novada iedzīvotāji protestē pret izlietoto naftas apstrādes katalizatoru pārstrādes rūpnīcas būvniecību poligonā “Ķīvītes”

Kā vēstīts Dienvidkurzemes novada sociolo mēdīju facebook platformas lapā 3. novembrī, pie Dienvidkurzemes novada domes pulcējās iedzīvotāji, lai piketā atkārtoti paustu savu protestu par bīstamo atkritumu – izlietoto naftas apstrādes katalizatoru pārstrādes rūpnīcas būvniecību poligonā “Ķīvītes”, Grobiņas pagastā. Iepriekš šāds pikets notika šī gada jūlijā.

Piketā piedalījās ap 100 iedzīvotāju, kuri ieradās gan no Grobiņas, gan Liepājas. Kā atzina viena no piketa aktīvistēm Irīna Rone: “Mēs nelūdzam, bet pieprasām, lai deputāti iestājas par mums!” I. Rone pastāstīja klātesošajiem, ka ir pacietīgi izlasījusi 184 lappušu biezo projekta izstrādātāju SIA “VNiMo Services” prezentāciju, nosaucot to par “melīgu”.

Dienvidkurzemes novada priekšsēdētājs Aivars Priedols stingri noteica: “Ja iedzīvotāji ir pret, tas deputātiem ir spēcīgs arguments! Jūsu 2220 paraksti būs pievienoti vēstulei un nosūtīti projekta attīstītājiem un vērtētājiem. Ja vienreiz jums apsolījām, tad tā arī būs! Un ja vajadzēs, paņemsim vislabākos advokātus!” A. Priedols solīja par gala lēmumu sarīkot ārkārtas sapulci “Robežnieku” kultūras namā, kurā varēs piedalīties iedzīvotāji. Par precīzu sēdes datumu un laiku paziņos sabiedriskajos medijos un novada pašvaldības informatīvajā izdevumā “Dienvidkurzeme”.

Deputāts Dzintars Kudums apgalvoja, ka ir pārliecināts, ka neviens no deputātiem nenostāsies pret iedzīvotāju viedokli. Piketētāju aplausiem skanot, savu nostāju pret rūpnīcas būvniecību skaļi apliecināja arī deputāti Raivis Kalējs, Andrejs Radzevičs, Linards Tiļugs, Andris Jefimovs, Gundars Sisenis, Inga Ratniece, Jānis Veits un citi.