Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Dienvidkurzemes novadā naktīs samazina publisko apgaismojumu

Lai ekonomētu naudu par elektroenerģiju, ko izmanto ielu, ceļu, stadionu, parku un citu publisku vietu apgaismošanai, jau vairāk kā mēnesi Dienvidkurzemes novada pilsētās, pagastos un ciemos diennakts tumšajā laikā ir samazināta apgaismojuma intensitāte un meklēti citi veidi tā regulēšanai.

Daļa novada iedzīvotāju ir saprotoši par enerģijas taupīšanu, tomēr daļa ir neizpratnē par šādu rīcību. Iemesls šādai izvēlei ir pieaugušās elektroenerģija cenas, kas liek pārskatīt visus variantus, kā iespējams ietaupīt naudu. Tāpēc katrā  novada apdzīvotajā vietā, izvērtējot tehniskās iespējas, tiek meklēti individuāli risinājumi, kā, samazinot āra apgaismojumu ekonomēt naudu, bet vienlaikus nodrošināt iedzīvotājiem drošību un redzamību tumšajās stundās.

Konsultējoties ar iedzīvotājiem un izvērtējot tehniskās iespējas ielu apgaismojuma samazināšanai, novada pagastu un pilsētu pārvaldnieki sadarbībā ar elektriķiem veic publiskā apgaismojuma korekcijas – dažviet tiek izslēgta katra otrā lampa, citur samazināta apgaismojuma intensitāte, bet vēl citās vietās apgaismojums naktī uz dažām stundām tiek izslēgts vispār.

Pilsētu un pagastu pārvaldnieki aicina iedzīvotājus, ja kādā vietā nepieciešama mainīt pašreizējo nakts apgaismojuma risinājumu, sazināties ar viņiem, lai kopīgi meklētu vislabākos tehniski iespējamos variantus. Pārvaldnieku kontakti pieejami ŠEIT

Joprojām speciālisti turpina uzraudzīt apgaismojuma tehnisko stāvokli, savukārt pašvaldība meklē vislabākos variantus, kā vienlaikus gan apgaismot teritorijas, gan ekonomēt uz apgaismojuma samazināšanu.