Atpakaļ

“Dzīvajā bibliotēkā” liepājnieki dalīsies ar saviem stāstiem

Šodien plkst.13 bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” notiks jau trešais projekta “Radi Liepāju pats” rīkotais dzīvās bibliotēkas pasākums, kas šoreiz veltīts tēmai “Pasīvs kā liepājnieks?”, cenšoties uz šo jautājumu atbildes meklēt liepājnieku drosmes stāstos,  informē biedrības pārstāve Ilze More.

Pasākuma ideja ir iedvesmas stāsti, atbildot uz pasākuma nosaukumu “Pasīvs kā liepājnieks?”. Šis jautājums ir reakcija uz pēdējām pašvaldības vēlēšanām, kad mazāk par 30% balstiesīgo liepājnieku izrādīja rūpes par savas pilsētas nākotni. Dzīvā bibliotēka sniegs iespēju uzklausīt stāstus, kas parāda citu realitāti – liepājnieki ir drosmīgi, radoši, asprātīgi, tic tam, ko dara, ieguldās sabiedrības izglītošanas un citos pilsētai svarīgos procesos.

Formāts “Dzīvā bibliotēka” ir pasaulē zināma metode, kā cilvēki var iepazīt citādo. Oriģināli tā pirms apmēram 20 gadiem radās Kopenhāgenā ar mērķi mazināt stereotipus cilvēku vidū. Laika gaitā šī metode ir izplatījusies visā pasaulē ar dažādām modifikācijām. Bet pamatā paliek ideja par to, ka cilvēks ir grāmata, ko citi var izlasīt/sadzirdēt.

Šoreiz dzīvajā bibliotēkā piedalīsies rakstniece Jana Egle, kura stāstīs par rakstīšanu kā aktīvu procesu un, kā viņa, kā rakstniece, var uzdot sabiedrībai svarīgus jautājumus un meklēt uz tiem atbildi.

Studijas “Energy Duck” vadītāja Agnese Frišfelde stāstīs par dejām pie stieņa un latviešu aizspriedumiem pret šo sporta veidu.

Skolotājs Jānis Rudzītis dalīsies savā pieredzē un prasmē saglabāt optimismu pat visgrūtākajos brīžos, un viņam tādu bijis ne mazums.

Aktīvists Aleksandrs Vabelis stāstīs par ceļu līdz Bučas fotogrāfiju izstādei Liepājā un par to, ar kādiem šķēršļiem viņš saskārās.

Ieslodzījuma vietas darbinieki Kaspars Zvirgzds, Zita Balande, Biruta Ozola stāstīs par to, kā ir būt līdzās ieslodzītajiem ik dienas un, kādi ir šo cilvēku stāsti.

Pasākums notiks projektā “Radi Liepāju pats”. Projektu “Radi Liepāju pats” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.