Atpakaļ

Eiropas migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkts aicina interesentus izmēģināt migrācijas spēli “Galamērķis – Eiropa”

Eiropas migrācijas tīkla kontaktpunkts Latvijā piedāvā ikvienam izmēģināt interaktīvu spēli “Galamērķis – Eiropa”. Spēle iepazīstina cilvēkus ar migrācijas un integrācijas procesiem Eiropas Savienībā, izspēlējot tos dažādās lomās.

Spēlē “Galamērķis – Eiropa” ikviens spēlētājs var iejusties dažādās lēmumu pieņēmēju lomās un vērot, kā katrs solis ietekmē migrantus un sabiedrību kopumā. Spēles laikā ir iespējams izmēģināt dažādas lomas Eiropas Savienības, nacionālajā un pašvaldību līmenī, caur tām iepazīstot migrācijas scenārijus.

Spēle ir piemērota dažādām vecuma grupām – kā viena no aktivitātēm tā bija arī Pārvaldes organizētajos diskusiju paneļos sarunu festivālā “LAMPA”. Spēles dalībnieku vidū bija jaunieši, skolēni, darbspējas vecuma cilvēki un pensionāri.

“Galamērķis – Eiropa” ir lielisks veids, kā ar vienkāršotiem spēles tipa elementiem var izprast sarežģītus procesus un ieraudzīt daudzu detaļu un pieņemtu lēmumu kopsakarības.

Spēle ir pieejama katram interesentam, un to var  sagatavot mājas apstākļos, izdrukājot publiski pieejamos materiālus tās izgatavošanai. Līdz ar spēles materiāliem pieejama arī instrukcija tās izgatavošanai un lietošanai.

Materiāli spēles izdrukai: https://destinationeurope.uni.lu/latvian/

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir Eiropas migrācijas tīkla (turpmāk EMT) Latvijas kontaktpunkts, kas sagatavo ziņojumus par stāvokli migrācijas un patvēruma jomā Latvijā, ietverot politikas attīstību un statistikas datus. EMT sagatavo izpētes darbus par īpašiem ar migrāciju un patvērumu saistītiem jautājumiem, kā arī apkopo un aktualizē informāciju EMT informācijas apmaiņas sistēmā.