Atpakaļ

Gandrīz piektdaļa Latvijas iedzīvotāju saskārušies ar agresiju no radiniekiem sarunās par Covid-19

0

Gandrīz piektdaļa jeb 18% Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir saskārušies ar pastiprinātu agresiju no tuvinieku puses saistībā ar Covid-19 tēmām, liecina “Benu aptiekas” aptauja.

Agresiju no radiniekiem, runājot par Covid-19 tēmām, regulāri ir izjutuši 2% aptaujāto, reizēm – 6%, bet reti – 10%.

Tikmēr 80% respondentu agresiju no tuviniekiem pēdējā gada laikā nav izjutuši, bet 79% atzinuši, ka minēto tēmu kontekstā arī paši nav bijuši agresīvi noskaņoti pret tuviniekiem.

Pēc respondentu dzimuma nedaudz biežāk pastiprinātu agresiju no tuviniekiem ir izjutušas sievietes – viņu vidū šādu atbildi sniedza 21%, kamēr vīriešiem šis rādītājs ir 14%. Tikmēr 77% sieviešu un 84% vīriešu ar šādu problēmu nav saskarušies.

Analizējot datus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas, nedaudz biežāk ar tuvinieku pastiprinātu agresiju pēdējā gada laikā ir saskarušies krievvalodīgie – viņu vidū šādu atbildi sniedza 24%, kamēr latviešiem šis rādītājs ir 15%. Tikmēr 74% krievvalodīgo un 82% latviešu ar šādu problēmu nav saskarušies.

Pēc respondentu izglītības līmeņa agresiju no tuvinieku puses pēdējā gada laikā nedaudz biežāk ir izjutuši iedzīvotāji ar augstāko izglītību – viņu vidū šādu atbildi sniedza 18%, kamēr respondentiem ar vidējo izglītību šis rādītājs ir 16%.

Aptauja tika veikta 27. un 28.septembrim, kompānijai “Gemius” aptaujājot vairāk nekā 1600 respondentus.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.