Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Jauniešiem ir iespēja pieteikties apceļot Eiropu bez maksas

No šodienas jauniešiem ir iespēja pieteikties iniciatīvai “DiscoverEU” un bez maksas apceļot Eiropu, informēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāve Ilze Gailīte.

Atzīmējot Eiropas Jaunatnes gadu, iespēju izmantot iniciatīvas piedāvājumus šogad divās kārtās iegūs rekorddaudz Eiropas jauniešu – 70 000, kas ir par 10 000 vairāk nekā pērn.

Piedaloties iniciatīvā “DiscoverEU”, jaunieši iepazīst Eiropas kultūras daudzveidību un jaunus cilvēkus, vienlaikus stiprinot starpkultūru saiknes un arī iekļaujošas un ilgtspējīgas sabiedrības vērtības.

Iniciatīvas sestās kārtas pirmajā pusē kopumā tiks izlozēti 35 000 no šogad piešķiramajām biļetēm. Latvijas jaunieši pretendēs uz 145 biļetēm.

Dalību iniciatīvā no šodienas līdz 21.aprīļa plkst.13 Eiropas Jaunatnes portālā var pieteikt tie jaunieši, kuri dzimuši laikā no 2003.gada 1.jūlija līdz 2004.gada 30.jūnijam un ir Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, programmas “Erasmus+” asociēto trešo valstu vai ES aizjūras zemju un teritoriju pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji.

Ceļojumā var doties individuāli vai līdz piecu draugu grupā, ja arī draugi atbilst “DiscoverEU” bezmaksas ceļošanas kritērijiem. Dalībniekiem ar invaliditāti vai veselības problēmām, kas apgrūtina ceļošanu, būs iespēja saņemt atbalstu.

Tā kā Covid-19 pandēmijas turpmākā attīstība nav zināma, visiem ceļotājiem tiks piedāvātas elastīgas biļešu rezervācijas, izmantojot jaunu mobilo ceļojumu karti. Izbraukšanas datumu varēs mainīt jebkurā brīdī līdz izbraukšanas dienai vai mobilās ceļojuma biļetes derīguma termiņam viena gada laikā.

Papildus ceļošanas biļetēm jaunieši saņems “DiscoverEU” atlaižu karti, ar kuru varēs izmantot atlaides pārtikai, naktsmītnēm, sabiedriskajam transportam, kā arī kultūras, sporta un daudzām citām aktivitātēm.