Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Kā jauniešiem atrast darbu?

0

Darbu atrast jauniešiem Latvijā ir grūti – katrs desmitais jaunietis vecumā no 15 līdz 29 gadiem ne strādā, ne mācās – tā liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati un pēdējo trīs gadu laikā šo jauniešu īpatsvars tikai pieaug.

“Biju ilgos darba meklējumos, jo vēlējos atrast darba vietu, kurā būtu gan lieliski kolēģi, gan iespēja manai profesionālajai izaugsmei. Tad pieteicos uz “Visas Iespējas” speed dating un atradu savu darba devēju, kur jau strādāju 10 mēnešus, uz darbu dodos ar prieku” – tā saka Zane, kura tagad strādā par sociālo mediju speciālistu “Marketing Angels”.

Sociālā uzņēmuma “Visas Iespējas” vadītājs Gustavs Upmanis komentē situāciju: “Atrast darbu jauniešiem patiešām nav viegli, jo uzņēmumiem ir dažādi aizspriedumi par to, kādi darbinieki jaunieši var būt. Mēs jau 4 gadus palīdzam gan jauniešiem atrast darbu, gan arī uzņēmumiem atrast piemērotus darbiniekus. Un tagad ir lieliska iespēja – projekts “Go Remote”, kura laikā mēs piedāvājam atbalstu gan jauniešiem, gan kompānijām, lai sasniegtu jaunas iespējas.”

Darba vide ir mainījusies – saskaņā ar pētījumu kompānijas “Kantar” pētījuma rezultātiem – nu jau vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju strādā attālināti vai hibrīdrežīmā – arī “Visas Iespējas” saskata, ka tieši hibrīdrežīma darbam ir nākotne, sevišķi tādās profesijās kā digitālais mārketings, datu ievade un klientu atbalsts.

Viens no mūsdienīgiem darba atrašanas veidiem ir darba biržas vai “ašie” randiņi ar potenciālo darba devēju, tādēļ uzņēmumiem, kam ir vakances, un jauniešiem, kas meklē darbu, ir iespēja pieteikties “ašajām” darba intervijām.

Gustavs Upmanis par “ašajām” darba intervijām: “Interese ir liela – šobrīd pieteikušies ir vairāk nekā 170 jaunieši un 27 uzņēmumi, vispopulārākā sfērā ir digitālais mārketings, bet interesentu gan no jauniešiem, gan uzņēmumiem netrūkst arī klientu atbalstā un datu ievadē. Reģistrēties “ašajām” darba intervijām vēl varēs līdz 23.janvārim.”

“Visas Iespējas” aicina uzņēmumus, kuri piedāvā attālināt vai hibrīdrežīma darba vakances, reģistrēties “Go Remote” platformā: https://ej.uz/goremote-uznemumiem

Jaunieši dalībai “ašajās” darba intervijās var reģistrēties: https://ej.uz/strada-attalinati, sfērai “Digitālais mārketings” līdz 20.janvārim, savukārt “Datu ievade” un “Klientu atbalsts” līdz 23.janvārim.

“Go Remote” projektu un tā aktivitātes Latvijā īsteno sociālais uzņēmums “Visas Iespējas”. Projekts “Go Remote”: Unlocking the potential of remote job opportunities!” tiek finansēts ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas fonda “EEA and Norway Grants Fund for Youth Employment” atbalstu.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.