Atpakaļ

Kandavas kultūras namā tiksies ukraiņu ģimenes, lai pārrunātu sadarbības iespējas Tukuma novadā

Šodien Kandavas kultūras namā tiksies ukraiņu ģimenes, lai kopā ar radošajiem ļaudīm, kultūras un sporta speciālistiem pārrunātu sadarbības iespējas, aģentūru LETA informēja Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece Inga Priede (LZP). 

Priede minēja, ka tikšanās reizē runās par radošo nodarbību vadīšanu, iesaistīšanos Lieldienu pasākumu rīkošanā, kopīgu spēļu organizēšanu, disku golfa sacensību rīkošanu un līdzdalību citās aktivitātēs. “Pēc tam daļa dosies pārgājienā un piknikā pa Abavas senlejas Imulas dabas takām,” sacīja Priede.

LETA jau ziņoja, ka no 340 bēgļiem no Ukrainas, kas uzņemti Tukuma novadā, 146 ir bērni.

“Bērni un jaunieši pamatā dzīvo pašvaldības izglītības iestāžu dienesta viesnīcās, kā arī viesu namos. Vairums jaunieši ir nodarbojušies ar sportu, un arī šeit treneru pavadībā aktīvi trenējas basketbolā,” sacīja Priede.

Priede piebilda, – lai veiksmīgāk palīdzētu un atbalstītu iebraucējus no Ukrainas, aktīvi iesaistās gan nevalstiskās organizācijas, gan uzņēmēji, gan privātpersonas, palīdzot gan materiāli, gan nodrošinot ar pārtiku, apģērbu un ikdienā nepieciešamajām precēm.

“Ap 20 bērniem ir uzsākuši mācības Tukuma novada vispārizglītojošās iestādēs, process turpinās, un bērni izvēlas gan klātienes mācības, gan attālinātās mācību iespējas Ukrainas skolās,” saka domes priekšsēdētāja vietniece.

Kā pastāstīja Tukuma 2. vidusskolas direktore Anita Locāne, ukraiņu puisis par iespēju mācīties 2. klasē ir priecīgs un draudzīgi tiek uzņemts skolas saimē. Latviešu valodas apguvi ne tikai izglītojamajiem, kas uzsākuši mācības Kandavas Reģionālajā pamatskolā, bet arī viņu ģimenes locekļiem skola nodrošina brīvprātīgi.

Tukuma pilsētā šobrīd ir izmitināti 74 Ukrainas bēgļi, Kandavā – 70, Engurē – 60, Lapmežciemā – 42, Jaunpilī – 31, Džūkstē – 26, Smārdē – 15, Jaunsātos – 7, Sēmē – 6 un Tumes pagastā – 4.

Sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību, ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu un treneri Aināru Bagatski gaidāms, ka drīzumā vēl Tukuma novadā ieradīsies jaunie basketbolisti ar treneriem un savām ģimenēm.