Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Latvijā ieviesīs starptautisku programmu “KiVa” pāridarījumu mazināšanai skolās

Latvijā ieviesīs starptautisku programmu “KiVa” pāridarījumu mazināšanai skolās,  informē Valsts kancelejas (VK) pārstāvji.

VK norāda, ka pāridarījumu un ņirgāšanās jeb bulinga izplatība Latvijas skolās ir izteikti augsta – visaugstākā starp Eiropas Savienības valstīm, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dati. 35% skolēnu atzīst, ka vismaz pāris reizes mēnesī ir cietuši no vardarbības skolā.

Valsts kancelejas pārstāvji skaidro, ka bērni un pusaudži, kuri cietuši no bulinga, daudz biežāk piedzīvo dažādus psihiskās veselības traucējumus. Pētījumos konstatēts, ka bulings veicina priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu – Latvijas skolās, salīdzinot ar citām valstīm, ir viens no augstākajiem neattaisnoto kavējumu rādītājiem.

Latvijā ir vairākas programmas bulinga mazināšanai, tomēr līdz šim atbalsts skolēniem ir bijis fragmentārs un sadrumstalots. Piedāvājot vienotu rīcības plānu, lai mazinātu un novērstu pāridarījumu izplatību, Valsts kanceleja sadarbībā ar Bērnu un pusaudžu resursu centru, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju, Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti sāk programmas “KiVa” ieviešanu Latvijas skolās.

“KiVa” ir starptautiska profilakses programma vienaudžu pāridarījumu izplatības mazināšanai, kas veiksmīgi tiek īstenota vairāk nekā 20 valstīs.

Programmas “KiVa” atklāšana Latvijā notiks 10.martā plkst.11.30 Valsts kancelejā, Brīvības bulvārī 36. Atklāšanās pasākumā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), programmas “KiVa” autore, Turku Universitātes psiholoģijas profesore Kristīna Salmivalli un Valsts kancelejas Pārresoru koordinācijas departamenta konsultante un Agrīnā preventīvā atbalsta sistēmas bērniem ieviešanas darbu vadītāja Sigita Sniķere.