Atpakaļ

Latvijas Pasts aicina Talsu novada Kolkas pagasta iedzīvotājus sakārtot savas pastkastītes

Pastnieka pienākumu kvalitatīvu izpildi sūtījumu piegādē apgrūtina dažādi faktori, taču visbiežāk tās ir bojātas vai neesošas pastkastītes. Latvijas Pasta dati liecina, ka Talsu novada Kolkas pagastā vairāk nekā 400 vietu 2023.gada janvārī sūtījumu piegāde nav droša vai ir neiespējama pastkastītes trūkuma, tās tehnisku bojājumu vai citu iemeslu dēļ. Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus sakārtot pastkastītes, lai pastnieki varētu nodrošināt sūtījumu atbilstošu piegādi.

Pasta sūtījumu piegādi būtiski kavē un apgrūtina bojātas pastkastītes, kā arī fakts, ka daudzviet Latvijā korespondences saņēmēji pastkastītes nav izvietojuši vispār. To apliecina Latvijas Pasta adrešu reģistra statistika – Talsu novada Kolkas pagastā no vairāk nekā 830 adrešu vairāk nekā 400 adresēs ir tehniski bojātas, neatbilstoša izmēra, nepareiza novietojuma pastkastītes vai arī fiksēta pastkastīšu neesamība.

Neatbilstošs pastkastīšu stāvoklis vērojams gandrīz katrā apdzīvotajā vietā visā Latvijā. Lai gan šī problēma galvenokārt izplatīta pilsētās – daudzdzīvokļu mājās un pie privātmājām -, arī lauku teritoriju iedzīvotāji ne vienmēr ir parūpējušies par piemērotām pastkastītēm sev adresēto sūtījumu saņemšanai.

Visvairāk faktu Talsu novada Kolkas pagastā par pastkastīšu neatbilstību un neesamību konstatēts Kolkā, Košragā, Mazirbē, Pitragā un Saunagā.

Latvijas Pasts atgādina, ka adresātiem, kuri savas pastkastītes nav novietojuši un noformējuši atbilstoši Ministru kabineta noteikumu nr.463 Par pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pasta tīkla piekļuves punktu, pastkastīšu punktu un pastkastīšu ierīkošanu, izvietošanu un noformēšanu, kā arī pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu ierīkošanu prasībām, pasta komersants korespondenci drīkst nepiegādāt, bet izsniegt pēc pieprasījuma pasta nodaļā. Saskaņā ar minētajiem Ministru kabineta noteikumiem pastkastītēm jābūt ierīkotām drošā vietā, kas brīvi pieejama pastniekam.

Rūpējoties par pasta sūtījumu veiksmīgu un drošu piegādi, Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sev piederošo pastkastīšu stāvoklim – lai tās nav bojātas, ir slēdzamas, lai uz tām ir skaidri saskatāma adrese, dzīvokļa numurs vai mājas nosaukums, uzvārds vai juridiskas personas nosaukums, lai pastkastīte atrodas pieejamā vietā un tās izmērs atbilst saņemamajiem sūtījumiem.

Latvijas Pasta fiksētu neatbilstoši noteikumiem izvietotu pastkastīšu paraugus Talsu novada Kolkas pagastā iespējams aplūkot šeit.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu un izvērstu āra un iekštelpu pakomātu tīklu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, pakomātu, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.