Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Lielajā talkā piedalīsies teju visas Latvijas pašvaldības

Šogad lielajā talkā piedalīsies teju visas Latvijas pašvaldības,  informēja Lielās Talkas sabiedrisko attiecību konsultante Ulrika Jefremova.

Lielā talka šogad notiks 22.aprīlī, Starptautiskajā Zemes dienā, un dalību talkā apstiprinājušas 42 Latvijas pašvaldības.

Vienīgā pašvaldība, kas savu dalību talkā nav apstiprinājusi, esot Ogres novada pašvaldība.

Šī gada talkas moto ir “Zaļa Latvija = Zaļa pasaule”.

Lielā talka esot saņēmusi ilgtspējas balvu no Pasaules talku kustības “Let’s do it!” par procentuāli augstāko iedzīvotāju iesaistīšanās līmeni gadu gaitā. Šis jau esot trešais apbalvojums, ko saņem Lielā talka kā organizācijas “Let’s do it!” pārstāve Latvijā.

“Katrs, kurš ir piedalījies talkā, var justies lepns un gandarīts, ka mūsu kopīgais darbs Latvijā ir ticis pamanīts un atzinīgi novērtēts. Mums ir dziļas talkošanas tradīcijas, tomēr pats būtiskākais, manuprāt, ka mēs cenšamies skatīties nākotnē. Cenšamies skaidrot sabiedrībai, kādas sekas uz Latvijas un visas pasaules ekosistēmu atstāj cilvēku neapdomīgā un bieži vien kaitnieciskā rīcība attiecībā pret dabu,” uzsver Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Viņasprāt, esot jāsaprot, ka klimata izmaiņas, kas kļūst arvien acīmredzamākas, radīs arvien jaunas problēmas un izaicinājumus visai cilvēcei. Tāpēc ir svarīgi ne tikai runāt par šīm tēmām, bet arī darīt kaut ko lietas labā.

Lielā talka mudinot ikvienu piedalīties, kā arī nebūt vienaldzīgiem un nestāvēt malā.

Gatavojoties šī gada talkai, plānots turpināt diskusijas par vides un klimata problēmām – gan iemesliem, gan iespējamiem risinājumiem.

Lai talkas rīkotāji būtu labāk informēti par piesārņotajām vietām, jau tagad ikviens var atzīmēt sev zināmās vietas, kuras būtu jāsakopj, “Piesārņoto vietu kartē”, kura ir atrodama Lielās talkas mājas lapā:

“talkas.lv/piesarnoto-vietu-karte”.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, pieteikt un reģistrēt savas talkas varēs sadaļā “Lielās talkas karte`23”, sākot no 21.marta.

Savukārt tiem, kuri vēlēsies talkot individuāli, būs iespēja saņemt arī individuālos talkošanas maisus, par ko tiks sniegta informācija Lielās talkas mājas lapā un sociālajos tīklos.