Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Liepājā aicina izteikt viedokli Krasta ielas pārdēvēšanai par Kureliešu ielu

Liepājas pašvaldība līdz 3.janvārim rīko sabiedrisko apspriešanu par priekšlikumu pārdēvēt Krasta ielu par Kureliešu ielu, informēja Liepājas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Apspriešana tiek organizēta saistībā ar biedrības “Daugavas vanagi Latvijā” O. Kalpaka Liepājas nodaļas saņemto iesniegumu un sniegto pamatojumu. Pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt savu viedokli, vai viņi piekrīt, ka esošo Krasta ielu pārdēvē par Kureliešu ielu.

Kā iesniegumā norāda biedrība, pašlaik, kad Latvijā visos līmeņos notiek virzība uz vienotas sabiedrības veidošanu un saliedēšanu uz valsts pamatvērtībām, ir būtiski veidot arī vienotu vēsturisko izpratni un izcelt noklusētas Latvijas Brīvības cīņu vēstures lappuses. Viena no šādām ir ģenerāļa Jāņa Kureļa grupa jeb kurelieši, kuri pastāvēja īstu brīdi 1944.gada otrajā pusē un, par spīti tā laika situācijai, apzinājās sevi ārpus abām okupācijas varām – vāciešiem un krieviem, un bija gatavi cīnīties par brīvu Latviju.

Iesniegumā uzsvērts, ka kureliešiem ir cieša saistība ar Karostas cietumu, jo tieši Karostas cietumā notika vācu kara tiesa, kurā arestētajiem kureliešiem piesprieda nāves sodu.

“Turpat netālu, Krasta ielas galā, jau ir labiekārtots laukums ar atjaunotu piemiņas zīmi, kas atgādina septiņu bojā gājušo un viena izdzīvojušā latviešu karavīra likteni un Latvijas vēstures maz zināmu lappusi. Lai izceltu šo Brīvības cīnītāju godu, kā arī pievērstu tam papildu uzmanību pilsētvidē un stiprinātu vienotas vēsturiskās izpratnes veidošanu, uzskatām, ka Krasta iela būtu jāpārdēvē par Kureliešu ielu,” iesniegumā norāda “Daugavas Vanagi Latvijā” O. Kalpaka Liepājas nodaļa.

Aptuveni 350 metrus garā iela no Atmodas bulvāra ved virzienā uz jūru, tās galā atrodas automašīnu stāvlaukums un piemiņas zīme kureliešiem – dzelzs krusts, kas piestiprināts pie lielā akmens un puslokā novietoti mazāki laukakmeņi ar uzrakstītiem kureliešu vārdiem un uzvārdiem.

Lai mainītu ielas nosaukumu, sabiedriskajā apspriešanā apkopotais iedzīvotāju viedoklis jāizskata un jāapstiprina domes sēdē.